Mindössze 5000 forinttal zárta a tavalyi évet az Asztalkő Fesztivált rendező Kőszeghegyaljáért Egyesület

Farkas Bazsi 2024-08-26 08:00:00
Pótolta hiányosságát, és közzétette az elmúlt évek mérlegeit a Balázsy Péter által elnökölt két egyesület.

Két, Balázsy Péter által elnökölt egyesület sem tesz eleget törvényi kötelezettségének - írtuk június végén megjelent cikkünkben

A két egyesület pedig az Asztalkő Fesztivált rendező Kőszeghegyaljáért Egyesület, illetve a Vas megyei önkormányzat mellett dolgozó Vas Megyéért Egyesület.

Fotó: Asztalkő Fesztivál Facebook-oldal

Kőszeghegyaljáért Egyesületet 2022-ben alapították. Júniusban pedig még sem a 2022-es, sem pedig a 2023-as évről nem adtak közzé beszámolási dokumentumokat. 

A Vas Megyéért Egyesületet 1997-ben hozták létre, aztán 2021-ben Balázsy Péter, a megyei önkormányzat jegyzője “támasztotta fel”. Ez az egyesület működteti a vasmegye.hu weboldalt, és a hozzá kapcsolódó Facebook-oldalt is. De például ez az egyesület szokta megrendezni a megyebált, és odaadományozni az év embere címet is.

Korábbi cikkünk megjelenésekor a 2018-as évről szóló beszámoló volt, a legfrissebben elérhető adat. Aztán július 3-án és 5-én felkerült a birosag.hu-ra az elmúlt évek korábban elmaradt beszámolója is. Összesen öt darab.

A 2023-as évben 282 ezer forinttal zárt a szervezet. Ez mindenképpen jobb volt, mint 2022-ben, amikor is 2000 forint mínusszal zártak. Az egyesületnél tagdíjak, adományok nem voltak tavaly, egyéb bevételekből 300 ezer forintot jelöltek meg.

Ennél is szerényebben zárt a Kőszeghegyaljáért Egyesület. Az ebben az évben a többnapos Asztalkő Fesztivált szervező egyesület 2023-ban mindössze 5 ezer forintot tudhatott a kasszában. 10 ezer forint folyt be tagdíjakból, de ennek a felét ki is kellett fizetnie a szervezetnek.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.