A szombathelyi Fidesz nem tisztelte meg jelenlétével a karneválozó tömeget

Farkas Bazsi 2024-08-26 12:42:50
Egyetlen kormánypárti helyi képviselő sem érezte szükségét, hogy részt vegyen a felvonuláson.

Vasárnap este véget ért az idei Savaria Karnevál, ahol a szokásoknak megfelelően két napon, így pénteken és szombaton is tartottak jelmezes felvonulást. A hagyományőrzők mellett a helyi sportcsapatok, egyesületek képviselői, na meg a városvezetők is a felvonuló tömegben integettek.

Szombathely jelenlegi és októberben munkába álló baloldali képviselői kivétel nélkül a felvonulók között voltak, ám a Fidesz-KDNP színeiben politizáló önkormányzati képviselők nem tisztelték meg azzal a karneválozókat, hogy beálljanak a jelmezesek közé.

Hende Csaba a térség fideszes parlamenti képviselője múlt héten kedden Felsőcsatáron részt vett az új kenyér ünnepén, ám a választókerületének legnagyobb lélekszámmal bíró település, vagyis Szombathely városi ünnepére már nem tartotta lényegesnek, hogy megjelenjen.

De sem a jelenlegi, sem pedig a következő ciklusban mandátumot szerző fideszes önkormányzati képviselő nem tartotta fontosnak, hogy a felvonuláson részt vegyen. Pedig Ágh Ernő (Fidesz-KDNP) képviselő ott volt a pénteki felvonulás idején a belvárosban, kordon mögül, biztos távolságból nézte a hagyományőrzők seregszemléjét.

Címlapon: Nemény András szombathelyi polgármester, és az Éljen Szombathely! önkormányzati képviselői a karneváli felvonuláson. (Fotó: Bonyhádi Zoltán, szombathely.hu)

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.