Hende Csaba Felsőcsatáron járt

Farkas Bazsi 2024-08-21 07:51:12
Na nem azért, hogy megnézze a rottyon lévő gyermeküdülőt, hanem azért, hogy új kenyeret majszoljon.

Augusztus 20. Felsőcsatáron mindig kettős ünnep. Egyrészt ekkor van a község hagyományos Szent István napi búcsúja  másrészt pedig az államalapításra emlékezve nemzeti ünnepünk is e napon van. Köszönöm a kedves meghívást, örülök,hogy együtt ünnepelhettünk! - írta tegnapi posztjában Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője.

A múlt héten leveleztünk a képviselővel a gyermeküdülővel kapcsolatban. 

Fotó: Hende Csaba Facebook-oldala

Mint ismeretes a létesítményt 2 éve, annak rossz állapota miatt, be kellett zárni. Azóta nem tud üdülni vágyó gyerekeket fogadni, ehhez teljes felújításra lenne szükség. Az épület a szombathelyi önkormányzat tulajdona, ám közigazgatásilag Felsőcsatárhoz tartozik, így pénzért is csak közösen tudnának pályázni a települések vezetői.

Mivel Felsőcsatár és Szombathely parlamenti képviselője is Hende Csaba, így azt kérdeztük a politikustól, hogy ismert-e előtte az üdülő sorsa, és tud-e bármiféle kormányzati finanszírozást lobbozni a felújításra.

A képviselő válaszában azt írta, hogy az önkormányzat részéről soha senki nem keresett meg, hogy ez ügyben véleményét, javaslatát, netán bárminemű segítségét kérje.

Nos, ha máshonnan nem, hát Hende levelünkből tájékozódhatott, így ha már augusztus 20-án Felsőcsatáron járt, akár az épületet is megtekinthette volna. De nem tette. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.