Bár elkaszálták Körmend egyik legjobban promózott beruházását, a polgármester erről mélyen hallgat

Farkas Bazsi 2024-08-14 17:32:09
Egyelőre nem lesz új kosárlabda csarnoka a városnak.

(...) a Kormány 2024. május 22. napi ülésén 6. napirendi pont alatt tárgyalta az egyes magasépítési beruházások megvalósításáról szóló előterjesztést, amely már nem tartalmazta a tárgyi beruházás forrásbiztosítását a Gazdasági Kabinet döntése alapján - áll az uniós közbeszerzési értesítőben, amelyet nemrég a Nyugat.hu szúrt ki.

2020 novemberében még arról volt szó, hogy a meglévő sportcsarnokot bővíthetik Körmenden. Ennek előkészítésére 70 millió forintot kapott az önkormányzat.

Aztán az előkészítés közben derült ki, hogy a jelenlegi csarnokot nem lehet tovább bővíteni, ebben az esetben ugyanis nem lenne elég parkolóhely, ez pedig megakasztotta a projektet.

2021 novemberében aztán újabb kormányhatározat született mely szerint a kormány 210 millió 690 ezer 100 forintot különített el az új csarnok tervezésére, amit a Rákóczi úti Shell benzinkút mögé álmodtak meg.

Az előkészítést legkésőbb 2022. március 31-ig be kellett fejeznie az önkormányzatnak. 

2023-ban ki is írták a közbeszerzést, majd aztán 2024 augusztus 9-én megjelent a visszavonó határozat az értesítésben. Az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentáció elkészítése, minden engedélyezési eljárás lefolytatása és az engedélyek megszerzése a közbeszerzésen győztes cég feladata lett volna. 

A jóváhagyási tervdokumentáció szerint a sportcsarnok épületében (nettó szintterület: 10265 m2) sportolói és közönségforgalmi konditerem is helyet kap. „A csarnoképülethez kapcsolódik, de külön egységként kezelhető edzőközpontban (nettó szintterület: 4087 m2) utánpótlásnevelési céllal kosárlabda, vívás, birkózás részére készülnek edzőpályák és öltözők, minimális lelátózónákkal, kiegészítőhelyiségekkel. A fogadóépület (nettó szintterület:707 m2) melletti szabadtéren szabadidős-tevékenység részére alkalmas két kosárlabdapálya tervezett streetball vagy 3x3 kosárlabda részére. A pályához kisméretű öltöző is tartozik. A pályák mellett street workout edzőgépek telepítése is tervezett" – olvasható a dokumentumban.

Három nappal ezelőtt írtunk emailt Bebes Istvánnak (Fidesz-KDNP) Körmend leköszőnő polgármesterének. Ebben többek között azt kérdeztük, hogy: 

Mikor értesült a döntésről? 
Milyen eszközök vannak a körmendi városvezetés kezében, hogy a projekt mégis megvalósulhasson? 
Tett-e már lépést annak érdekében, hogy megtudja miért nem ad pénzt a kormány az általuk ígért csarnokra?

Cikkünk megjelenésséig azonban nem jött válasz.

Megjelent azonban egy rövid összegző írás Bebes polgármesterként eltöltött 22 évéről a Vas Népében. Bebes ebben sem beszél a sportcsarnok pénzének lehúzásáról, a kastélyt azonban szóba hozta:

"Kár, hogy a kastély fejlesztését a gazdasági helyzet alaposan behatárolta, de ez egy ilyen időszak: nem a bővítés, hanem a szinten tartás idejét éljük."

Hogy a sportcsarnokkal kapcsolatban mikor szólal meg végre a polgármester, azt kíváncsian várjuk.

Szólj hozzá!

„Úgy fogják kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas vármegyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.