Pintér Bence: Görcsösen ragaszkodik hatalmához Dézsi Csaba András

ugytudjuk.hu 2024-08-13 07:31:01
A megválasztott polgármester szerint a GyőrPlusz média feletti kontrollt akarja megtartani a leköszönő polgármester.

„Görcsösen ragaszkodik hatalmához Dézsi Csaba András, annak ellenére, hogy június 9-én a győriek megvonták tőle a bizalmukat” – írja hétfőn megjelent posztjában Pintér Bence, Győr megválasztott polgármestere.

A Tiszta Szívvel a Városért Egyesület közleménye azt írja: „a választások után az októberben leköszönő polgármester először a Győr-Szolt próbálta einstandolni. De Pintér Bence a nyilvánosság erejével megakadályozta, hogy Dézsi Csaba András utolsó szövetségese, a bukott fideszes megyefőnök, Németh Zoltán legyen a városüzemeltető cég vezérigazgatója.

Az október elsején hivatalba lépő polgármester hétfői videója szerint Dézsi most a Győr Plusz önkormányzati médium felett akarja megőrizni a kontrollt: augusztusban rendkívüli közgyűlést hívna össze, amin

a Győr Plusz Média élére egy lojális fideszest nevezne ki, hogy továbbra is ő irányítson. A Győr Pluszt ráadásul beolvasztaná a Győr Projekt Kft.-be, a Győr Projekt Kft. vezérigazgatónak pedig a korábban emlegetett emberét, a fideszes Németh Zoltánt nevezné ki.

„Arra kérjük a fideszes politikusokat, hogy ha már teleplakátolták a várost a béke üzenetével, és mi is úgy gondoljuk, hogy békére van szükség, akkor ne ilyen lépésekkel akadályozzák meg az októbertől kezdődő közös munkát” – mondta el Pintér Bence a videóban.

Szólj hozzá!

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

A győri Fidesz minden idők leg-leg-leg Békemenetét választja a március 15-i ünnepi közgyűlés helyett

Antal Imre olyan okfejtésbe kezdett, amin talán csak egy időgép segíthetne.

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.