Zaklatták a Radón táborozó hagyományőrzőket a hétvégén Győrben

ugytudjuk.hu 2024-08-12 08:54:17
Pintér Bence megválasztott polgármester párbeszédet kezdeményez a közbiztonságról.

A győri Barokk Eskövőre érkező, Radó-szigeten táborozó hagyományőrzőket zaklattak a hétvégén – derült ki egy Facebook-posztból.

„Késő este látszólag hajléktalan életmódot folytató – magyarul és ukránul beszélő – egyének erőszakosan piát és cigarettát követelve »megtámadták« a táborozókat, azzal fenyegetve őket, hogy felgyújtják sátraikat, ha nem kapják meg, amit akarnak. A segélyhívás után több, mint fél – konfliktusokkal teli – óra telt el, mire megérkezett a hatósági segítség. Addig a hagyományőrzők kordonokkal körbevették sátraikat és megszervezték, hogy miként fognak háromórás váltott őrséget biztosítani maguknak!”

Az esetre reagálva Pintér Bence október elsején hivatalba lépő polgármester Facebookon azt írta:

„A péntek éjjeli Radó-szigeti atrocitások több állami és önkormányzati feladat elvégzésének hiányosságát megmutatták. A pénzügyi megszorítások és az óriási munkateher miatt teljesen kivéreztetett rendőrség nem tudja az állampolgárok igényeit kielégítően ellátni. Ez így nincs rendben. Ha már az állam nem tesz eleget azért, hogy a rendőrállomány optimális számot mutasson, akkor az önkormányzatnak kell közbelépnie.”

A leendő városvezető azt írta: párbeszédet kezdeményez a rendőrséggel és a Városrendészettel.

Arról is írt, hogy szerinte mindezek mellett a hajléktalanság és a drogprobléma elsősorban nem rendészeti, hanem szociális kérdés. „Korunk és kifejezetten a magyarországi medián fizetések is már az elszegényedéshez vezetnek, a perifériára sodródás pedig vagy a különböző függőségek folyománya, vagy az előszobája. Azt a gyakorlatot, ami az elszegényedést kizárólag rendőri eszközökkel kívánja orvosolni, nemcsak embertelennek, de eredménytelenek is tartom. A katasztrofális állapotú szociális ellátórendszer fejlesztése nélkül ez a válságos helyzet nem megoldható” – írta Pintér Bence

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.