Véletlenül vagy szándékosan, de 200 ezer forinttal magasabb fizetést írtak be a Sárvári Média Kft. ügyvezetőjének a testületi előterjesztésben

Farkas Bazsi 2024-07-18 17:33:00
Brutálisan nőttek a sárvári önkormányzati cégvezetők bérei.

Komoly bérfejlesztést hajtott végre a június 27. testületi ülésén a sárvári képviselő testület az önkormányzati cégvezetők körében. Az emelések a Sárvári Gyógyfürdő Kft.-t, a Sárvári Sportfólió Kft.-t, a Sárvári Városgondnokság Városüzemeltetési és Közszolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft.-t, és a Sárvári Média Műsorszolgáltató és Lapkiadó Közhasznú Nonprofit Kft.-t érintette.

A Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetője Kántás Zoltán 1 millió 763 ezer forintot kereset, ezt emelték meg június 1-től havi 1 millió 990 ezer forintra.

Sportfólió Kft. ügyvezetője Polgár Endre 700 ezer forintos fizetése 990 ezer forintra nőtt.

Pintér László, a Városgondnokság vezetője 925 ezer 750 forintot keresett, június 1-től 1 millió 150 ezerre nőtt a bére.

538 ezer 200 forint vagy 738 ezer 200 forint?

Furcsa helyzet állt elő a Sárvári Média ügyvezetője, Fonyó Roberta fizetése körül. 2023 május 25-én ugyanis arról határozott a sárvári képviselő testület, hogy 538 ezer 200 forintra emelik a bérét. 

Csakhogy a június 27. ülésen az előterjesztésben már az szerepel, hogy a 2023-as döntéskor 738 ezer 200 forintra emelkedett az ügyvezető havi jövedelme. 

A cég tavalyi évéről közzétett beszámolóban is az 538 ezer 200 forintos havi jövedelem szerepel.

Mindennek egyébként azért van jelentősége, mert Fonyó fizetését június 1-től 910 ezer forintra emelték. 

Azonban teljesen más az emelés mértéke akkor, hogyha az 538 ezer 200 forinthoz, és más akkor is, hogyha 738 ezer 200 forinthoz viszonyítjuk. 

A képviselő testület mint az önkormányzati cégek tulajdonosának, az önkormányzatnak a képviselői egyébként már mekkora mértékű fizetésemelést megszavazhatnak a cégvezetőknek. Azonban más az optikája, ha 538 ezeret, vagy ha 738 ezret emelnek meg 910 ezer forintra.

A sárvári jegyzőhöz fordulunk, hogy megtudjuk mi állhatott az elírás hátterében. Az ügyre visszatérünk.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.