Most akkor mi van?! Balatonalmádival sorolták össze a játékosok, edző, és versenyeztető cég nélküli Szombathelyi Haladást a Magyar Kupában

Farkas Bazsi 2024-07-12 11:54:00
A Haladás VSE Nyergesújfaluval mérkőzik meg.

Az MLSZ híradása szerint elkészült a MOL Magyar Kupa 2024/2025-ös versenykiírásának első köre, ahol az NB III-as és alacsonyabb osztályú csapatok lépnek pályára.

A savariaforum.hu szúrta ki, hogy a sorsolásban ott van a Szombathelyi Haladás neve is, a zöld-fehérek a kiírás szerint Balatonalmádival mérkőznek meg. Csakhogy, mint arról elsőként az Ugytudjuk.hu beszámolt, a Szombathelyi Haladást versenyeztető Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft.a héten tartott taggyűlést, ahol nem választottak új ügyvezetőt. Az előző cégvezető megbízatása pedig - annak felmondása miatt - megszűnt. Mivel a törvényes működés így nincs biztosítva a cég felszámolása kezdődik meg.

A taggyűlésen az is elhangzott, hogy értesítik az MLSZ-t arról, hogy a csapat nem indul el az NB III-ban.

A taggyűlésen egyértelművé vált, hogy a Szombathelyi Haladás Kft-nek nincs már igazolt labdarúgója. Eldőlt az is, hogy a Szombathelyi Haladás Kft. visszavonja NB III.-as nevezését - amit ideális esetben - a Haladás VSE, vagy az Illés Akadémia kaphatna meg - írta a klub közleményében.

Kérdéses, hogy egyszerű adminisztrációs hibáról van szó, vagy mivel ügyvezető nélkül maradt a Kft., így senki sem értesítette az MLSZ-t arról, hogy a Szombathelyi Haladás nem tud kiállni egy mérkőzésre sem?

A Haladás VSE viszont készül már a bajnoki szezonra. Mint arról beszámoltunk, megerősített kerettel és labdás edzésekkel folynak a tréningek. A HVSE csapatát a Nyergesújfaluval sorsolták össze a Kupában. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.