Szombathelyen emelkedik a bűnügyi statisztika, csökken a rendőri létszám

Farkas Bazsi 2024-04-22 08:07:52
Számokban mutatja be a rendőrség a 2023-as évet.

Elkészült Szombathely 2023-as évre vonatkozó bűnügyi statisztikája. A hatóság erről a héten az illetékes bizottságoknak és a közgyűlésnek is be fog számolni. Az anyag a szombathely.hu-n is elérhető, ebből mutatjuk be a főbb számokat:

Az Egységes Nyomozó Hatósági és Ügyészségi Bűnügyi Statisztika országos adatai alapján az ismertté vált bűncselekmények száma Szombathely területén 

2022-ben 1 ezer 363 volt, mely szám 37,93 %-os emelkedéssel 2023-ban 1 ezer 880-ra változott.

A közterületen elkövetett bűncselekmények 591-ről 688-ra nőttek. A garázdaságok száma 50,39 %-os növekedést mutatott.

Az anyag kiemeli, hogy az elmúlt évben nagyban megnőttek a kibertérben elkövetett bűncselekmények. Ezek egy része a “csomagküldős” csalásokban merültek ki.

A Szombathelyi Rendőrkapitányság a nyomozások 72,3 %-át fejezték be eredményesen. 

Szombathelyen tavaly 141 személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt, melyek között 2 volt halálos kimenetelű. A balesetek súlyossági fokát tekintve a súlyos sérüléssel járó balesetek száma 32, míg a könnyű sérüléssel járó balesetek száma 107 volt. 

Létszámhiánnyal küzd a Szombathelyi Kapitányság

Erről árulkodik a jelentés azon szakasza amelyben Koncz Gabriella városi kapitány arról ír, hogy rendőrség közterületi jelenlétének mértékét legnegatívabban a közterületi szolgálatot ellátó állománynál meglévő a létszámhiány befolyásolta.

A 2023. december 31-i adatok alapján a szombathelyi kapitányságnak 107 fő volt a teljes létszáma, ebből a közterületen szolgálatot ellátó állomány 69 fő.

Ez alapján 1 rendőrre 1081 szombathelyi jut.

A közterületi órák száma a növekvő létszámhiány miatt 8,14 %-kal csökkent, ennek ellenére az állomány összesített intézkedési mutatója 15,02 %-kal nőtt az előző évhez viszonyítva - emeli ki az összefoglaló.

A beszámoló tartalma szerint 2023-ban a szokásos 6 millió forintos önkormányzati támogatás mellett a szombathelyi városvezetés plusz 2 millió forintot adott az kapitányságnak. Ezt a pénzt pedig szabadidős rendőrök közterületi szolgálatának pénzbeli megváltására, technikai eszközök vásárlására és a kiemelkedő szakmai tevékenységet végző állomány jutalmazására került sor.

Támogasd adód 1%-val a hatalomtól független újságírást!

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adószám: 19294571-1-18.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint.