Azonnali hatállyal rúgta ki a Vas Népe az újságíróját, miután bejelentette, hogy civilként elindul képviselőnek

Farkas Bazsi 2024-04-17 11:13:00
Tóth Judit Körmenden szerezne mandátumot. Frissítve a Vas Népe közleményével!

Elgondolkodtató és egyben megdöbbentő, hogy 2024-ben, a helyi önkormányzati választások időszakában azonnali hatállyal megszüntetik a munkaviszonyát a Vas Népénél Nívó-díjas újságírónak, Tóth Juditnak, aki – élve alkotmányos jogával – bejelentette, hogy egy civil szervezet képviselő-jelöltjeként indul a júniusi választáson - erről Patonay Imre, a Változás a Városért Egyesület polgármesterjelöltje írt Facebook-oldalán.

Tóth az ő csapatukban indul el képviselőjelöltként, erről a múlt héten tartott jelölt bemutatón készült cikkünkben számoltunk be.

Természetesen minden tekintetben támogatjuk jelöltünket, ugyanakkor élünk a jogorvoslat lehetőségével is, mivel jogellenesnek tartjuk a munkaviszony megszüntetését! - tette hozzá Patonay, aki azzal zárt, hogy a történtek után Tóth nem lép vissza a jelöltségtől.

A Patonay által említett jogellenesség azt takarhatja, hogy információink szerint Tóth jelenleg táppénzen van.

Körmenden az egyesület mellett egyelőre a Fidesz-KDNP jelentette be indulását.

Frissítés

Cikkünk megjelenése után a Vas Népét kiadó Mediaworks közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz:

„Valótlan azon állítás és visszautasítjuk, hogy Tóth Juditot azért bocsátotta el a Mediaworks Hungary Zrt. (Munkáltató), mert egy civil szervezet jelöltjeként képviselőnek indul Körmenden.

A felmondásra azért került sor, mert Tóth Judit munkavállaló olyan magatartást tanúsított, amely a Munka Törvénykönyvébe ütközött. A munkavállaló Munka Törvénykönyvébe ütköző magatartását a Munkáltató bizonyítékokkal tudja alátámasztani."

Támogasd adód 1%-val a hatalomtól független újságírást!

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adószám: 19294571-1-18.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.