A szombathelyi Csaba út, Bárdos Alice utca, Bocskai István körút és Akacs Mihály utca is kivitelezőt kapott

Farkas Bazsi 2024-03-27 10:49:20
Aláírták a szerződéseket, hamarosan indulhat a kivitelezés.

800 millió forintot különített el a szombathelyi városvezetés az idei költségvetésben útfelújításra.

A bejelentés szerint meg fog újulni:

- a Bárdos Alice utca;
- az Akacs Mihály utca a Szűcsapó utca és Hargita utca közötti szakasza;
- a Csaba utca;
- a Dr. István Lajos körút;
- a Bartók Béla körút, a Paragvári utca és Hazatius Ferenc utca közötti szakasza;
- a Bocskai István körút;
- a Kenderesi utca Bartók Béla körút és Kárpáti Kelemen utca közötti szakasza;
- a Rumi út Pásztor utca és 86-os számú főút közötti szakasza;
- a Brenner Tóbiás körút Kálvária és Nárai utcák közötti szakasza.

A közbeszerzési értesítő legutóbbi bejegyzése szerinte 4 utca tekintetében sikerült kiválasztani a kivitelezőket.

Ezek szerint a Csaba utcát, az STR Mély- és Magasépítő Korlátolt Felelősségű Társaság fogja felújítani  107 millió 111 ezer 894 forint + ÁFA összegben.

A Bárdos Alice utca felújítását szintén a STR Mély- és Magasépítő Kft. végzi, ez 37 millió 620 ezer 981 forint + ÁFÁ-t emészt fel.

A Bocskai István körúton a BENNER Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. dolgozhat. Ennek az utcának a felújítása 78 millió 785 ezer 660 ezer forint + ÁFÁ-ba kerül.

Az Akacs Mihály utcán pedig a Litor Kft. terítheti a friss aszfaltot, 30 millió 121 ezer 296 forint + ÁFA értékben.

A szerződéseket aláírták, így már csak az időjárás függvénye, hogy mikor indulhatnak a kivitelezések.

A Bartók Béla körút, Brenner Tóbiás körút, Rumi út, Kenderesi utca felújítását egyben írták ki, itt két ajánlattevő volt, ám a közbeszerzés nem volt eredményes, mivel a legkedvezőbb ajánlatot tett ajánlattevővel történő szerződéskötés esetén a szerződés értéke a becsült értéket meghaladná. Erre várhatóan hamarosan új közbeszerzést írnak ki.

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.