TSZV: Felszólítjuk Dézsit, hogy közös események szervezése helyett határolódjon el a viperával támadó biztonságiaktól

Farkas Bazsi 2024-03-19 09:07:11
Az ETO-Kispest meccsen történtek kapcsán adott ki közleményt az egyesület polgármester-jelöltje.

Közleményt küldött szerkesztőségünke a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármester-jelöltje, Pintér Bence. Ezt alább változtatást nélkül közöljük:

"Elképesztő jelentek játszódtak le a múlt héten Győrben, az ETO Honvéd elleni mérkőzésén: a biztonsági szolgálat emberei a fényképek tanúbizonysága szerint viperákkal felszerelkezve vonultak a stadion olyan részébe, ahol a szervezett szurkolói csoportok mellett, gyerekes családok is szurkoltak.

Az okokról eltérnek a beszámolók és a vélemények, az azonban a felvételek alapján valószínű, hogy a Dézsi Csaba András polgármesterrel jó kapcsolatot ápoló biztonságiak nem a nyugalom biztosításával voltak elfoglalva a meccsen, hanem azzal, hogy konfliktust provokáljanak ki.

Felszólítjuk a polgármestert, hogy közös események szervezése helyett határolódjon el azoktól a biztonsági emberektől, akik gyerekek testi épségét veszélyeztetve intézkedtek a győri stadionban!

Támogatjuk emellett a szurkolók kezdeményezését, amely bojkottal szeretné rákényszeríteni a klubot arra, hogy kérjen bocsánatot az esetért, és örökre tiltsa ki a felelősöket a stadionból. Hiába áll a feljutás kapujában a 120 éves együttes, szurkolni csak akkor tudnak nekik a győri családok a helyszínen, ha biztonságban érzik magukat!"

Pintért Bence az Ugytudjuk.hu győri főmunkatársa. 

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.