A biztonságiak szerint lengyel szurkolók támadták meg őket a hétfői ETO - Kispest focimeccsen

Farkas Bazsi 2024-03-13 11:41:00
Megszólalnak a biztonsági szolgálat vezetői.

Ugyan a hétfő este megrendezett ETO-Kispest NB II-es labdarúgó mérkőzés sok izgalmat nem szolgát, hiszen mindössze egyetlen gól született az összecsapáson, ezzel pedig a vendégek szereztek 3 pontot. A lelátón azonban annál több esemény zajlott le. 

Történt ugyanis, hogy a hazaiak szektorában verekedés robbant ki. A biztonsági szolgálaton kívül a rendőrségnek is közbe kellett avatkoznia. A szurkolók szerint a biztonsági szolgálat tagjai kezdtek verekedni. Azonban a klub hivatalos közleménye szerint pont, hogy a biztonságiak 2 tagja sérült meg súlyosan. 

Telefonon értük el Őze Balázst, a  biztosítást végző Target Grup Zrt. területi képviselőként.

"4 éve biztosítjuk az ETO hazai mérkőzéseit, eddig még soha nem történt hasonló eset. Gyorsan hozzáteszem, most sem a győri szurkolók voltak azok, akik miatt be kellett avatkozni. Egy 15-20 fős lengyel csapat érkezett a hétfői ETO - Kispest mérkőzésre. Ők voltak azok, akik nagyon brutális módon, minden előzmény nélkül támadták meg a kollégánkat, felfeszítették az ETO szurkolóknak fenntartott kis raktárat, és felfegyverkeztek az ott talált széklábakkal, asztal lábakkal és minden más egyébbel. Azért mentünk be a szektorba - és itt hangsúlyoznám, hogy nem a családi, hanem az ultrák szektorába - hogy a megtámadott kollégák segítségére tudjunk sietni, és megakadályozzuk, hogy a rendbontók a többi szektoron át akár a pályáig jussanak. Amikor érzékeltem, hogy a helyzet túlmutat a mi vagyonőri jogosultságunkon azonnal hívtam a 112-őt, és rendőri segítséget kértem. 

A magyar foci meccsen abszolút nem jellemző magatartást mutató lengyel csoport egy jó része a rendőrség kiérkezésekor a pálya kerítését felfeszítette és elfutott. 

Beck Renátót az ultrák olyan súlyosan megtámadták, hogy hétfőn műtéti beavatkozást kellett végrehajtani.

A megtámadott két kollégám 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedtek, egyikük most is a kórházban fekszik. Az egyik balhét kezdeményező szurkoló pedig hétfő óta előzetes letartóztatásban van" - foglalta össze a történteket az Ugytudjuk.hu-nak Őze.

"A pályára akartak bejutni a rendbontók" - ezt már Sulyok Szabolcs, a győri biztosítási vezető mondta megkeresésünkre. "Én a családi szektorban voltam, amikor jött a hívás, hogy azonnal menjek fel a B-középbe mert megtámadták a kollégákat. A rendbontók megindultak a vendégek felé, az volt a céljuk, hogy előbb a vendégszektorba, majd aztán a pályára jussanak be. A két tábor közötti üres szektorba be is jutottak, de tovább nem tudtak menni" - összegzett Sulyok.

Az ETO az ügy miatt belső vizsgálatot rendelt el.

A rendőrség súlyos testi sértés bűntette miatt büntetőeljárást indított.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Vasárnapig pattog a műanyag labda a Schaeffler Arénában

Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokságot rendeznek Szombathelyen.

Októberben sem csökkent az infláció

Harmadik hónapja 4,3 százalékon toporog az árindex.

Győri NAV-osok buktattak meg egy e-cigi árust

Füstbe ment a terve: az áruját lefoglalták, és milliós bírságot fizet. 

Kezdődik a krízisidőszak Győrben is

Fokozottan figyeljünk a hajléktalan emberekre!

Elesett Szombathely egyik fő közlekedési ütőere

Csőtörés miatt van forgalomkorlátozás a Szent Gellért utca és Rumi út kereszteződésében.

Magyar Péter: "Gazdája az állatoknak van"

Válaszolt a TISZA Párt elnöke a miniszterelnök megszólalására.

Szijjártó Péter állítja: a Tisza Párt ukrán kezekbe juttatta kétszázezer ember adatait 

A külügyminiszter súlyos vádakat fogalmazott meg, de bizonyítékot továbbra sem mutatott.

Idén 4 milliárd 400 ezer forintot fordít Győr útfelújításokra

Sáráson és Szentivánon mart aszfalttal és bitumenes bevonattal dolgozik az Útkezelő.

Két éven át tartó lopássorozat miatt álltak bíróság elé az elkövetők Győrben

A nyolc fős, munkanélküli banda áruházakban és benzinkutakon garázdálkodott. 

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.