Horváth után Pődör ügye is Orbán Viktor asztalára került

Farkas Bazsi 2024-03-05 08:23:00
Valóban jó jelölt a Fidesznek az SZKKA ügyvezető-elnöke, miután érzelmileg bántalmazott egy fiatalkorú sportolólányt? - kérdezi Ungár.

2022-ben a Magyar Kézilabda Szövetség - amelynek ebben az időben a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, Kocsis Máté volt az elnöke - Fegyelmi Tanácsa elmarasztalta a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia ügyvezető elnökét Pődör Zoltánt, mivel érzelmileg bántalmazatott egy 15 éves sportolólányt - erről még a döntés megszületésének idejében írtunk.

Pődör egyébként azóta sem kért bocsánatot az érintettől, sőt, a döntés után egy bejegyzés jelent meg a kézilabda klub weblapján, amelyben arról írtak, hogy aki a jövőben nem tartja be az SZKKA etikai kódexét, azzal hasonló módon fognak eljárni.

A témát aztán a múlt héten ismét elővettük, hiszen Pődört képviselőjelöltként mutatta be a szombathelyi Fidesz-KDNP. Azzal kapcsolatban pedig Kocsis Máténak és Hende Csabának, a párt választókerületi elnökének írtunk levelet, hogy a Fidesz által hangoztatott szigorítani kívánt gyermekvédelem és a Pődör bántalmazása mennyire fér meg egymással.

Választ azóta sem kaptunk.

Pődör azonban megszólalt az ügyben, a múlt héten csütörtökön tartott sajtótájékoztatót, amire egyébként az ügyet kirobbantó szerkesztőségünk nem kapott meghívót.

„Tegnap egy aljas támadás érte a közösségünket” - mondta ott Pődör a nyugat.hu beszámolója szerint

Pődör kijelentése enyhén szólva is csúsztatás, hiszen az SZKKA közösségét, pontosabban annak egyik tagját, senki más nem bántotta, mint ő.

Az pedig szintén acélos jellemre vall, hogy Pődör az eset kapcsán pont az Ugytudjuk.hu-t nem hívta meg arra a sajtótájékoztatóra, ahol módunk lett volna kérdezni tőle az eset kapcsán.

Arról pedig, hogy a klub miért jut hozzá az önkormányzat által adni kívánt közpénz támogatásokhoz az “55 millió forint lóg a levegőben, és csakis az SZKKA vezetőségén múlik, hogy megkapják azt” című cikkünkben írtunk részletesen.

Úgy néz ki, hogy Pődör Zoltán érzelmi bántalmazása elérte az országos politikai ingerküszöböt is. Ungár Péter (LMP) országgyűlési képviselő írásbeli kérdést küldött Orbán Viktor (Fidesz-KDNP) miniszterelnöknek, az alábbi három kérdéssel:

1. Mi a véleménye az ügyről?
2. Miniszterelnök úr szerint Pődör Zoltán méltó a történtek tükrében, hogy közéleti szerepet vállaljon?
3. Miután érzelmileg bántalmazott egy kiskorút, valóban Pődör Zoltán az ideális jelölt a Fidesz számára Szombathelyen?

A válaszra Orbánnak 15 napja van.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, nemrég a Fidesz-KDNP szombathelyi képviselőjével, Horváth Gáborral kapcsolatban is kérdést intézett Ungár a miniszterelnökhöz.

Mint ismert, Horváth egy Facebook-posztban osztotta meg a pedofilsegéd K. Endre levelét, amelyben önmagát mosdatta. A poszt alatt, pedig olyanokat írt, hogy Magyarországon jogszolgáltatás és nem igazságszolgáltatás van. 

Horváth egyébként annak ellenére nem mondott le, hogy ezt több közéleti szereplő is követelte tőle. Horváth a miniszterelnöknek írt kérdést úgy summázta, hogy Ungár bemártotta őt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.

Pintér Bence: a közétkeztetésben is a 16 év alatt kialakult piaci torzulásokkal kell szembenézni

A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.