A Fidesz nem ment el a svéd NATO-csatlakozásról összehívott rendkívüli parlamenti ülésre

Pintér Bence 2024-02-05 15:51:53
Már csak Magyarország blokkolja a svédek csatlakozását a katonai szövetséghez.

Rendkívüli parlamenti ülést hívtak össze hétfőre Svédország NATO-csatlakozása miatt,

a Fidesz képviselői azonban bojkottálták az ülést

írja a 444.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője szerint nincs értelme az ügyről tárgyalni, amíg a svéd miniszterelnök nem jön el Budapestre Orbán Viktorral egyeztetni, a svéd miniszterelnök azonban csak a csatlakozás ratifikálása után jönne el Budapestre.

Svédország Ukrajna Oroszország általi lerohanása miatt kezdeményezte felvételét a katonai szövetségbe. Egy jó ideig Törökország is blokkolta a csatlakozást, ezt a kérdést azonban már sikerült megoldani. A magyar ratifikációt azonban még nem, ami miatt a NATO-n belül egyre nagyobb az elégedetlenség a magyar kormánnyal.

Nyitóképünk illusztráció.

Szólj hozzá!

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.