Két férfi felfegyverkezve tört be egy séi lakoshoz

Farkas Bazsi 2024-01-10 12:44:19
Közel 38 millió forintot zsákmányoltak. Majd újra meglátogatták.

A Szombathelyi Járásbíróság tájékoztatása szerint a bíróság nyomozási bírája az ügyészi indítvánnyal egyezően elrendelte annak a két jelentős értékre, felfegyverkezve, társtettesként elkövetett rablás bűntettével gyanúsított férfinek a letartóztatását, akik a megalapozott gyanú szerint több alkalommal is betörtek egy séi lakos otthonába, őt bántalmazták, megkötözték, tőle jelentős értékben készpénzt, valamint aranyékszereket, mobiltelefont, bankkártyát és iratokat tulajdonítottak el. 

A gyanúsítottak 2023. augusztus 17. napján 23 óra körüli időben – a nyitott terasz ajtón keresztül – bementek a – sértett tulajdonában lévő ház fölszinti hálószobájában, ahol a megébredő sértettől a házban található pénz átadását követelték. A sértettet több alkalommal megütötték, egy elektromos sokkolóval többször nagyfeszültségű áramot vezetettek a testébe, végül az ellenállni már nem képes sértett bokáit össze is kötözték. A sértett – a vele szemben alkalmazott erőszak hatására – a szobában található szekrényben elhelyezett 37 millió 800 ezer forint készpénzt átadta a gyanúsítottaknak, akik ezt követően a sértettet az ágyba fektették, és – elvéve a sértett mobiltelefonját is – elhagyták a házat. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló, könnyű testi sérüléseket szenvedett el.  A bűncselekménnyel okozott kár nem térült meg. 

Ezt követően a gyanúsítottak 2023. december 5. napján 23 óra 30 perc körüli időben – a bejárati ajtó üvegét betörve, majd az ajtót kinyitva – ismét bementek a sértett tulajdonában lévő házba.

Ekkor a sértett észlelve a házba történő erőszakos behatolást, a hátsó ajtón keresztül az udvarra menekült, azonban a gyanúsítottak a sértett után mentek, a segítségért kiabáló sértettet a kezénél és a lábánál megragadták, majd a házba visszahúzták, majd a sértettet egy baseball ütővel és ököllel több alkalommal megütötték, folyamatosan további bántalmazással fenyegették, majd a sértett kezeit egy ragasztószalaggal hátra kötötték, és a száját is leragasztották.  A gyanúsítottak a sértett pénztárcáját – a benne lévő 30 ezer forint készpénzzel, bankkártyával, a sértett személyi igazolványával, lakcímkártyájával, TB- és adókártyájával és vezetői engedélyével együtt – a táskájából kivették, valamint a sértett – tartva a további bántalmazástól - mintegy 4 millió forint értékű aranyékszert is átadott a gyanúsítottaknak. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló, könnyű testi sérüléseket szenvedett el. 

Az egyik gyanúsított – miután visszatértek Szombathelyre – a Borostyánkő Áruház épületénél található bankautomatából a sértettől korábban eltulajdonított bankkártya jogosulatlan felhasználásával a sértett bankszámlájáról 250 ezer forint készpénzt vett. A bűncselekménnyel okozott kár nem térült meg. 

A gyanúsítottak cselekményei alkalmasak a Btk. 365. § (1) bekezdésébe ütköző és a (3) bekezdés e) pontja szerint minősülő jelentős értékre – társtettesként – elkövetett rablás bűntette, a Btk. 365. § (1) bekezdésébe ütköző és a (3) bekezdés b) pontja szerint minősülő felfegyverkezve – társtettesként – elkövetett rablás bűntette és a Btk. 393. § (1) bekezdésének a) pontja szerint minősülő készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés vétsége bűncselekmények megállapítására.

A Szombathelyi Járási Ügyészség indítványozta a gyanúsítottak letartóztatását, mivel a megalapozott gyanú tárgyát kiemelkedő tárgyi súlyú cselekmény – öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés – képezi, így megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak megszöknének, elrejtőznének. Továbbá az is megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak szabadon bocsátása esetén a bizonyítást összebeszéléssel és az ügy további tanúinak jogellenes befolyásolásával, tárgyi bizonyítási eszköz megsemmisítésével megnehezítenék vagy meghiúsítanák.

A Szombathelyi Járásbíróság döntése végleges.

Címlapképünk illusztráció.

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.