Anyagi gondok vannak a Szombathelyi Dobó SE-nél?

Farkas Bazsi 2023-11-17 18:21:56
Tavaly több mint 9 millió forintos mínusszal zárt a klub. Az elmúlt 5 évben nem volt erre példa.

Különválik London olimpiai bajnokának, Pars Krisztánnak és a Szombathelyi Dobó SE útjai - írtuk meg néhány napja. Parssal ugyanis nem hosszabbított szerződést a klub, aki így ezentúl fizetés nem kap már, ám amennyiben szeretné, használhatja a Sugár úti atlétika pályát a felkészüléséhez.

A döntést az egyesület elnöksége a mai napig nem indokolta nyilvánosan.

De mi állhat az ügy mögött? Anyagi okokból kellett megszorítani a klubnál, ezért váltak meg a sportág jelenleg is aktív ikonjától?

Hogy ne kelljen találgatásokba bocsátkoznunk, emailben kerestük meg az egyesület elnökét, ám cikkünk megjelenéséig nem érkezett válasz.

9 milliós mínuszt termeltek tavaly

A birosag.hu-ra feltöltött nyilvános beszámolókat néztük végig, hogy valamelyest képet kapjunk az egyesület anyagi helyzetéről.

A 2022-es évről szóló beszámoló szerint a Dobó Se 9 millió 103 ezer forint mínusszal zárt. Ez ennek tükrében még inkább sokkolóan hat, hogy egy évvel korábban vagyis 2021-ben még pozitív mérleget mutatott a klub, ekkor 3 millió 639 ezer forint plusz volt a kasszában.

Az elmúlt öt évben nem volt ilyen kiugróan mínuszos periódusa a sportegyesületnek. 2020-ban 4 millió 858 ezer forint volt a zárószám. 2019-ben mínusz 1 millió 264 ezer forint volt a hiány, 2018-ban pedig 313 ezer forint volt a nyereség.

A tavalyi beszámolóból az is kiderült, hogy 14 millió forinttal csökkent az egyesület támogatásainak összege. Míg 2021-ben 58 millió 800 ezer forint folyt be szponzorációból, addig 2022-ben már csak 44 millió 755 ezer forint szerepelt ezen a soron.

Az összbevétel 21 millió forinttal csökkent. Idén 54 millió 897 ezer forint volt ez a tétel, míg tavaly még 75 millió 343 ezer forint eredményt mutatott fel a Dobó SE.

Nőttek viszont a személyi jellegű ráfordítások. Az Opten adatai szerint 2022-ben 8 fő alkalmazottat foglalkoztatott az egyesület. A beszámoló szerint összesen 28 millió 762 ezer forintot költöttek el személyi jellegű ráfordításokra, ez az összeg 2021-ben 24 millió 242 ezer forint volt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.