Pars Krisztián és a Dobó SE útjai különválnak

Farkas Bazsi 2023-11-13 11:40:27
Az atléta használhatja a Sugár úti pályát, de fizetést nem kap a klubtól.

26 év után nem hosszabbította meg a Dobó SE Pars Krisztián szerződését - számol be az SzPress Hírszolgálat alapján az Origo. Ez azt jelenti, hogy London olimpiai bajnoka novemberben kapta meg utolsó fizetését a klubtól, most pedig azt keresi, hogy milyen egyesület vagy szponzor támogatásával készülhet fel a 2024-es párizsi olimpiára. Az atlétát nemrég ugyan megműtötték a talpélével, ám ennek ellenére úgy tűnik, hogy nem tett le újabb ötkarikás vágyairól. A Dobó SE szombathelyi pályáit pedig továbbra is használhatja, de az egyesület edzőinek segítségére már nem számíthat.

Van két ötletem is, de egyelőre még nem tudom, hogy a kiszemelt segítőtársaim munkáját ki fogja honorálni, és én kitől kapok majd fizetést, amit eddig a Dobó SE biztosított. Megy a matek, remélem lesz olyan, aki legalább egy évig a támogatásomról gondoskodik - nyilatkozta.

A klub egyébként azt ajánlotta Parsnak, hogyha ismét 74 métert dob, akkor újra szerződést kötnek vele, a sportoló ezt maga sem tekinti teljesíthetetlen feladatnak.

Parsot telefonon érte el az Ugytudjuk.hu.

Június óta nem tudtam dobni, mivel a szövetség által biztosított keretorvos 2022-ben megműtötte a talpélemet és ez a beavatkozás nem sikerült maradéktalanul. A lábam pedig nyárig bírta a terhelést. Idén februárban egyébként még 72 métert dobtam, szóval ott is lehettem volna a budapesti Világbajnokságon. Most az általam keresett specialista operált meg, amennyiben minden jól alakul és a szöveteket is úgy épülnek vissza akkor tavasszal ismét formába lendülhetek. Ehhez kellett volna, hogy kapjak egy kis türelmet, ami elmaradt. Sajnálom, hogy október 31-én úgy ült össze az elnökség, hogy engem meg sem hallgattak - mondta Pars. 

A sportolótól azt is megkérdeztük, hogy tervez-e, amolyan “B” opcióként politikai pályára lépni?

Ezzel kapcsolatban annyit tudok elmondani, hogy jelenleg önkéntesként segédkezek a gondosóra programban - zárt rövidre az atléta.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az LMP üdvözli a debreceni akkumulátorgyár katasztrófavédelmi engedélyének megsemmisítését

A katasztrófavédelmi engedélyezési eljárás során a hatóság megsértette a nyilvánosságra vonatkozó szabályokat.

Ismét meghívót küld a Szombathelyi Haladás vezetőségének a városi közgyűlés

Nyáron is meginvitálták őket, akkor nem jelent meg egyikük sem.

Januárig csak bérleteseknek lesz nyitva a győri Jókai parkolóház

A létesítménybe parkolójeggyel nem lehet behajtani.

Karácsony Gergelyt támogatja a Momentum a jövő évi főpolgármester-választáson

Budapest szabad és szabad is marad - mondta a Momentum elnök-frakcióvezetője, Gelencsér Ferenc.

Idős otthonban agitált a szombathelyi Fidesz önkormányzati képviselőjelöltje

A polgármester arra kérte a kormánypárti frakcióvezetőt, hogy a kampány idején is tartsák tiszteletben az íratlan szabályokat.

Százmillió forintnak kelhetett lába a győrsövényházi postán

Félszáz helyi lakos megtakarítása tűnhetett el az győrsövényházi postaszolgáltatáson belül.

Az önkormányzat fizette az elmúlt hónapokban megjelent Dézsi-plakátokat

Hónapok óta tart a jelenlegi polgármestert közpénzből reklámozó plakátkampány.

Elhunyt Bajomi Nagy György, az Örkény Színház művésze

2009 és 2020 között Szombathelyen játszott.

Átengedte a Kúria az LMP népszavazási kérdését a kiemelt beruházási törvény visszavonásáról 

Ez azt jelenti, hogy ha a népszavazás sikeres lesz, akkor az emberek visszaszerezhetik a döntési jogot afelett, hogy mi történjen a lakókörnyezetükben.

Akkugyár a szomszédságban? Most itt a lehetőség, hogy ne!

Átengedte a Kúria az LMP népszavazási kérdését a kiemelt beruházási törvény visszavonásáról 

A győri állatkert tanzániai állatvédő programjait is támogatta a győri közgyűlés a Szívügyünk az állatvédelem-pályázat keretéből

Tavasszal Dézsi Csaba András és felesége is elkísérte Tanzániába az állatkert igazgatóját.

LMP: a települési klímavédelmet is támogassa a kormány

A politikus felhívta a figyelmet, hogy a közterületeket úgy kellene átalakítani, hogy minél kevesebb legyen a burkolt felületek aránya, és minél több árnyékot adó fa legyen.

Életfogytiglant kapott egy soproni férfit, aki megerőszakolta az unokahúgát

A vádlott erőszakkal szexuális cselekmény eltűrésére kényszerítette a tizennégy éves lányt, majd veréssel fenyegette meg, ezért a sértett nem mert beszélni senkinek a vele történtekről.

Közleményt adott ki a Haladás vezetősége, valóban nehéz helyzetben van a csapat

A klub vezetése a kialakult nehéz helyzet megoldásán dolgozik, és a munkavállalókkal – így a játékosokkal is - közvetlenül tart kapcsolatot - írják közleményükben.