Ismét előkerültek a Győrben másfélszer annyiba kerülő padok

Pintér Bence 2023-11-03 17:11:00
Képviselői keretből telepített padokat a Győr-Szol, a szokásos tarifával.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Tavaly október végén számoltunk be a Győr-Szol válaszáról a Tihanyi Árpád utcában és a Kassák Lajos utcában kihelyezett padok kapcsán: kiderült, hogy a cég nem vette a padokat, hanem maga kalapálta őket össze bruttó 216 ezer forintért. Eközben egy pontosan ugyanilyen pad összeszerelve bruttó 138 ezer forintba kerül, ha külső cégtől vásárolják.

A keddi közgyűlésen a polgármester által saját hatáskörben hozott döntések között (7-8. oldal) ismét felbukkannak a padok: a Győr-Szol részére csoportosítottak át 10,1 millió forintot, hogy abból a képviselők által kért, képviselői keretből fizetett munkákat elvégezzék.

Az összegből négy játszótér újul meg részben, kutyafuttató épül, illetve új padokat, szemeteseket helyez ki a városüzemeltető cég.

A padok mind olyan „Kikötő” típusú padok, amelyekről tavaly ősszel is írtunk. Egészen pontosan:

  • a Földes Gábor utcában 290 ezer forintért két padot áthelyeznek, egyet kihelyeznek;
  • szintén itt egy pad kihelyezése és egy felújítása 260 ezer forintba kerül;
  • a Tihanyi Árpád úton három padot és egy szemetest helyeznek ki 722 ezer forintért;
  • a Répce utcában viszont két pad kihelyezése csak 59 ezer forintba kerül;
  • míg a Lajta utcában egy szemetesé 77 ezer forintba.

A tarifák tehát a jelek szerint nem változtak: egy új pad kihelyezése 216 ezer forintba kerül nagyjából, egy szemetesé nagyjából 77 ezer forintba, beleértve ezekbe a talaj rendezését. Ezt látjuk a Tihanyi Árpád úton, ahol három pad és egy szemetes kihelyezése ennek megfelelően 722 ezer forintba került.

Tavaly ugye kiderült, hogy egy pad anyagköltsége 112 ezer forint, logikusan tehát a kihelyezés kerül még 104 ezer forintba. Ezért is érdekes a mostani dokumentumban, hogy a Répce utcában csak 59 ezer forintba került két – feltehetően nem új, hanem eddig más helyen lévő – pad kihelyezése.

Szólj hozzá!

Sárvár fideszes önkormányzati képviselője bevallotta, hogy ő is gyűjtött aláírást a “kamu” Magyar Péternek

Varga Károly fel van készülve rá, hogy ki fogják hallgatni a rendőrök a Vas02-ben felmerült választási csalás gyanúja miatt.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.