A Győr-Szol maga kalapálta darabja 216 ezer forintért a padokat, amelyeket 138 ezer forintért meg lehet venni

Pintér Bence 2022-10-30 01:43:00
Nyolcvanezerért padlábat vettek, a többit maguk csinálták – mégis drágább lett, mintha vették volna egy külső cégtől.

Szeptemberben írtunk róla, hogy Balla Jenő győri független képviselő megvizsgálta azokat a város által kihelyezett utca padokat, amelyekek darabja 216 ezer forintba került. A képviselő szerint hasonló padokat már 50 ezer forintért is lehet találni az interneten – erre visszatérünk –, ezért nem érti, hogy a város jelenlegi anyagi helyzetében miért ilyen drágán szerezték be őket.

Aztán megkérdeztük az ügyről a Győr-Szolt, akik azt mondták, hogy nem tudnak válaszolni, mert nem vásároltak padokat.

Mikor rámutattunk arra, hogy mégis ők kaptak rá darabjáért (bruttó) 216 ezer forintot, akkor elárulták, hogy (bruttó) 80 ezer forintért vásároltak padlábakat (hogy összesen, vagy darabonként ennyiért, az nem derült ki), majd a padokat a Győr-Szol dolgozói állították össze.

A padlábakat a LA-PEK Kft.-től vásárolták, ami egy kovácsműhely, amely a honlapja szerint az Orgona utca 10. szám alatt működik, tehát egyébként egy címen a Győr-Szollal.

Ha úgy vesszük, hogy a vaslábak darabonként kerültek 78 ezer forintba, akkor ezek szerint a maradék 138 ezer forintból került ki a faanyag, illetve az összeszerelés, kihelyezés órabére a belsős munkatársaknak. Ha összesen került 78 ezer forintba a padláb négy padra, akkor a faanyag-elkészítés-kihelyezés padonként 195 ezer forintba került.

Ami azért érdekes, mert a kihelyezett padra megszólalásig hasonlító Kikötő pad a hozzánk eljutott árlista alapján jelenleg (bruttó) 138 000 forintba kerül cakompakk, mindennel együtt.

A padot itt lehet megtekinteni, a Balla Jenő által levideózottat pedig itt, de egymás mellé is rakjuk őket:

Balla Jenő egyébként azt javasolta az üggyel kapcsolatban, hogy a hasonló beszerzéseket egy központi szervezet intézze a városnak a Győr-Szolon belül közbeszerzések keretében, és ő még azt is megfontolná, hogy ennek az ügynökségenek a vezetőjét félévente cseréljék le, hogy még a gyanú árnyéka se vetülhessen rá.

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.