5 évvel ezelőtt vásárolt egy 10 tonnás MAN kamiont a sárvári önkormányzat, amit az egyik fideszes képviselő cége bérel jelenleg

Farkas Bazsi 2023-10-20 07:36:31
A polgármesternek és alpolgármesternek valószínű azért nincsen saját autója, mert a hivatal gépjárműveit használják. 

Egy 10 tonnás MAN TGA is szerepel azon a listán, ami a sárvári önkormányzat gépjárműveinek adatai szerepelnek. Fontos hangsúlyozni, hogy a kamion nem az egyik önkormányzati cégé, hanem magáé az önkormányzaté. A város 2018-ben vásárolt a gépjárművet, 9 millió 798 ezer 174 forintot fizettek érte.

A jegyző által küldött dokumentum szerint (Az oldal alján.) a MAN-t jelenleg a C.P. Portál Kft. bérli. Hogy havonta mennyi pénzt fizet a cég bérleti díjként, azt szintén közérdekű adatigényléssel kérdeztük meg, a válaszra 15 napja van a hivatalnak.

A C.P. Portál Kft. az egyik, jelenleg is a képviselőtestületben ülő fideszes önkormányzati képviselőjé, Varga Jenőé. Az Opten adatai szerint a családi vállalkozásban a politikusban 25%-os tulajdonrésze van.

Információink szerint a Kft. több munkát is végez a sárvári önkormányzatnak, vagy önkormányzati cégeknek. Hogy pontosan mik ezek, azt szintén adatigényléssel kérdeztük meg.

Varga vagyonnyilatkozatában azt szerepeltette, hogy tanácsadó a C.P. Portál Kft.-nél, 375 ezer forint havi fizetést kap. Gépjárművet nem szerepeltetett a bevallásban. 

Nemrég írtunk a sárvári képviselő-testület vagyonnyilatkozatairól. A nyilatkozatok ugyan nem kerültek fel a város weboldalára, ám kérésünkre a jegyző elektronikus formában megküldte azokat. 

Ebből az derült ki, hogy sem Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester sem pedig Máhr Tivadar (Fidesz-KDNP) alpolgármester nem rendelkezik gépjárművel. Legalábbis a bevallásuk szerint nincsen autó a birtokukban.

Szintén egy közérdekű adatigénylésünkből derült ki, hogy a polgármester és az alpolgármester is hivatali autóval közlekedik.

Kondora egy 2015-ben újonnan 6 millió 586 ezer 614 forintért vásárolt Volkswagen Passatot használ. Máhr pedig egy szintén 2015-ben újonnan, 5 millió 925 ezer 197 forintért vásárolt Skoda Octaviával közlekedik.

A városi köztisztviselők Passatból, Corsbál, Suzukiból és kisbuszokból válogathatnak. A flotta legfiatalabb tagja a 2020-ban vásárolt 2020-as gyártású Volkswagen Passat. Ezért 7 millió 749 ezer 291 forintot fizettek ki.

Íme a teljes lista:

Címlapképünk illusztráció.


Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.