Leváltotta a győri Fidesz Hajtó Pétert a gazdasági bizottságból

Pintér Bence 2023-09-26 11:47:00
A zöldbizottságba tették át a Borkai-párti exfideszest, a helyére ültettek.

Közgyűlést tartottak kedden Győrben. A kilencedik pontban személyi kérdéseket tárgyaltak, amelynek szövegét nem tették fel előre a honlapra, csak ülés előtt osztotték ki.

Az ülésen derült ki, hogy a javaslat arról szól, hogy az exfideszes, Borkai-párti Hajtó Pétert leváltják a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottságból, helyére a fideszes Laczkovits-Takács Tímeát ültetik. Hajtót pedig berakták Laczkovits-Takács helyére a zöldbizottságba.

A GATUBI néven ismert gazdasági bizottság a fontosabb bizottságok közé tartozik, míg a zöldbizottság kapcsán nemrég írtunk arról, hogy kevés jogköre van. Hajtó lapunknak azt nyilatkozta az ülés alatt üzenetben, hogy őt is váratlanul érte a dolog, de így is be fog jrni a GATUBI üléseire, és így is fel fogja tenni a vezetés számára kellemetlen kérdéseit. A javaslatot Hajtó is megszavazta, Glázer Tímea (DK) és Pollreisz Balázs (MSZP) tartózkodott.

Hajtót a nyáron zárták ki a helyi Fidesz-KDNP frakciójából, a Fideszből pedig maga lépett ki, majd a négy évvel ezelőtti szexbotrány után független polgármesterjelöltként visszatért Borkai Zsolt támogatója lett.

Szólj hozzá!

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.