Ámokfutó tombolt Győr belvárosában csütörtök este

Pintér Bence 2023-08-31 16:06:32
Győr belvárosában egy 22 éves férfi mintegy 60 perc leforgása alatt három esetben követett el személy elleni bűncselekményeket, őrjöngésének a rendőrök vetettek véget.

A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított egy helyi lakossal szemben, aki 2023. augusztus 30-án 20 óra 20 perc körül Győrben, egy Baross Gábor utcai szórakozóhely mosdójában egy 17 éves helyi fiatalembert arra szólított fel, hogy adjon neki 3000 forintot – derült ki a rendőrség közleményéből. Miután az inzultált fiatal ennek nem tett eleget, a követelőző férfi a könyökével, majd az öklével arcon ütötte, amelynek hatására a megtámadott fiú végül átadta a kért összeget.

Az elkövető ezután távozott a bárból, és a Szabadsajtó utcában – minden előzmény nélkül – nekifutásból, hátulról tenyérrel nyakon csapott egy 16 éves győri fiút, majd a felsőtestét leszorítva beletérdelt a sértett arcába.

A fiatal a dühöngő férfi szorításából kirántotta magát, így el tudott menekülni a helyszínről. Az ámokfutó vélhetően ettől még nagyobb haragra gerjedt, és dühét egy közeli ház ereszcsatornáján vezette le, amelyet letépett az épület oldaláról.

Itt még nem fejezte be tombolását a férfi, a Hunyadi utcában lévő autóbusz-pályaudvarhoz érve egy parkoló busz oldalát és első szélvédőjét öklével többször megütötte, majd a járműben tartózkodó 55 éves sofőrt is zaklatni kezdte. A gépkocsivezető segítségére siető biztonsági őrrel és a sofőrrel is dulakodni kezdett, amelynek során a járművezetőt meglökte, aki a földre esett, és beütötte a fejét, megsérült. Ezt követően a biztonsági őr lefogta a feldühödött férfit, akit az időközben odaérő járőrök 21 óra 26 perckor elfogtak, és előállították a Győri Rendőrkapitányságra.

A győri nyomozók a 22 éves tettest – őrizetbe vétele mellett – rablás bűntettével, közfeladatot ellátó személy ellen elkövetett erőszak bűntettével és súlyos testi sértés bűntett kísérletével gyanúsították meg, azonban a tettes megtagadta a vallomástételt, ez idáig nem adott magyarázatot a cselekményére. A Győri Rendőrkapitányság kezdeményezi az elkövető letartóztatását.

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!