Egy mentálisan zavart, üvöltöző férfi tartja rettegésben a győri lakótelepek lakóit

Pintér Bence 2023-08-29 13:43:55
A rendőrök egyszer elvitették a kórházba, de azóta újra az utcákat járja.

Több győri Facebook-csoportban is feltűnt, és több olvasónk is jelezte, hogy

egy éjjel-nappal fenyegetően ordibáló, mentálisan zavart férfi okoz gondot Győr déli városrészeiben,

Nádorvárosban, Adyvárosban, Marcalvárosban is látták. Több olyan kisgyerekes anyáról is hallottunk, aki nem szívesen megy le az utcára a szóban forgó személy miatt.

Az ügyben megkerestük a rendőrséget, ahonnan a következő választ kaptuk:

„A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőrfőkapitányság Győri Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály járőrei 2023. augusztus 21-én a délutáni órákban, Győrben az Ifjúság körút mögött lévő parkban igazoltatás alá vontak egy 33 éves férfit, aki mentálisan zavart állapotban volt. Az intézkedés során a rendőrök a férfihez mentőt hívtak, majd az Országos Mentőszolgálat munkatársai a személyt állapota miatt a Győri Petz Aladár Egyetemi és Oktató Kórházba szállították további vizsgálatok elvégzése céljából.  Az intézkedő rendőrök a Rendőrségről szóló 1996. évi XXXIV. törvény a Rendőrségről 37. §.-ban foglaltak alapján – biztonsági intézkedés keretében – szállíttatták el a férfit.”

A rendőrség azt tanácsolta, hogy amennyiben bárki hasonlót észlel, hívja a Rendőrség 112-es segélyhívó számát.

Az eredeti posztoló egyébként levelet írt a polgármesternek és a képviselőknek az ügyben, és lapunkat arról tájékoztatta, hogy Dézsi Csaba András polgármester válaszolt,

azóta pedig erősebb rendőri jelenlétet észlelt a környéken.

Fotó: Győrben Hallottam

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.