Záporokkal, zivatarokkal érkezik a hőségnek véget vető frontrendszer

Farkas Bazsi 2023-08-28 08:48:41
A szél helyenként élénk lehet, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat.

Hétfőn még késő délutánig kitart a túlnyomóan napos, fátyolfelhős, száraz idő, ezt követően azonban a Dunántúlon és a középső országrészben egyre nagyobb területen erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és záporok, zivatarok is kialakulhatnak, sőt néhol heves zivatar sem kizárt. Általában a déli, de a Dunántúlon a reggeli órákban az északias szelet is kísérhetik élénk, néhol erős lökések. Zivatarok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 32 és 39 fok között alakul, de a Dunántúl nyugati felében pár fokkal hűvösebb lesz az idő.

Kedden fátyolfelhők és az erőteljesebb gomolyfelhő-képződés mellett általában több órára kisüthet a nap. Több helyen várható eső, zápor, zivatar. A déli szél helyenként megerősödik, zivatarban viharossá fokozódhat. A minimum 15 és 23, a csúcshőmérséklet 24 és 37 fok között alakul, a tartósabban csapadékos tájakon lesz a hűvösebb, a Tiszántúlon mérhetik a magasabb értékeket.

Szerdán a fátyolfelhők és az erőteljesebb gomolyfelhő-képződés mellett általában többórás napsütésre lehet számítani. Több helyen előfordulhat záporeső, zivatar. Az északnyugati, nyugati szelet élénk, helyenként erős, zivatarban viharos lökések kísérik. A hajnali 11-19 fokról délutánra 22 és 31 fok közé emelkedik a hőmérséklet, délkeleten lesz a melegebb idő.

Csütörtökön erőteljesebb gomolyfelhő-képződés várható, majd a délutáni, esti órákban már kevesebb gomolyfelhőre lehet számítani, nyugat felől egyre hosszabb időre kisüt a nap. Szórványosan kialakulhat záporeső, zivatar, a nap során egyre inkább keleten. Az északnyugati szél időnként megélénkül, zivatarban megerősödik. Hajnalban 9-17, délután 22-28 fok valószínű.

Pénteken napos idő várható gomoly-, illetve fátyolfelhőkkel, de egy-egy zápor, zivatar nem kizárt. Néhol megélénkül az északi szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 9-16 fok között alakul, a csúcsérték 24-29 fok között valószínű.

Szombaton napos időre lehet számítani gomoly- és fátyolfelhőkkel, csapadék nem valószínű. A légmozgás jobbára mérsékelt lesz, a hajnali 10-17 fokról 25 és 30 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Vasárnap napos időre van kilátás gomoly- és fátyolfelhőkkel, de egy-egy zápor, zivatar nem kizárt. A légmozgás mérsékelt marad, a minimum-hőmérséklet 11 és 19, a maximum 26 és 31 fok között alakul.

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.