Az ápolók gondatlansága miatt hunyt el egy 75 éves idős gondozott egy Győr-Moson-Sopron megyei otthonban

Farkas Bazsi 2023-08-22 07:33:00
Az ügyészség négy ápoló ellen emelt vádat.

A vádirati tényállás szerint négy dolgozó szabályszegései vezettek 2021-ben az akkor 75 éves hölgy halálához.

A vármegye egyik idősotthonában segédápolóként, főnővérként és ápolási igazgatóként dolgozó vádlottak feladata volt a gondozottak ellátása illetve gondozásuk felügyelete.

A 75 éves sértett már évek óta az otthon lakója volt, állapota azonban egyre romlott, teljesen legyengült, napjait ágyban, illetve tolószékben töltötte. Mivel azonban gyengesége miatt a tolószékben is folyamatosan előre dőlt, lecsúszott, ezért a dolgozók eleinte a tolószékhez tartozó hevederrel rögzítették a hölgyet. A heveder azonban az eset előtti időszakban elszakadt, és ezt követően a hölgyet teljesen szakszerűtlenül lepedővel, vagy fürdőköpenye övével rögzítették a tolószékben. Bár ezt teljesen szabálytalan volt (nem volt megfelelő a rögzítésmódja, és a tolószék lábtartóval sem rendelkezett) általános gyakorlattá vált az otthonban a sértett ellátása során, és ez ellen az ápolóként illetve főnővérként dolgozó, döntési helyzetben lévő vádlottak sem tettek semmit.

2021 évben, egy nyári hajnalon a segédápolóként dolgozó két terhelt a sértettet megmosdatták, majd a bevett módon, a fürdőköpenye övével rögzítették a tolószékhez. Egy óra múlva a sértett szobatársa jelzett az ápolóknak, akik a szobába lépve észlelték, hogy a sértett a rögzítés ellenére lecsúszott a tolószékben és az öv leszorította a nyakát, ezért elhunyt. A sértett halálát fulladás okozta.

A sértett halálát a segédápolók szabálytalan ellátása és a vezető állású főnővér és ápolási igazgató ellenőrzéssel kapcsolatos mulasztásai okozták.

Az ügyészég a négy terhelt ellen halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat, a bűncselekmény büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés - tájékoztatott az ügyészség.

Szólj hozzá!

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.