Nyugdíjas tanárok továbbfoglalkoztátásával fedi el a kormány a tanárhiányt

Pintér Bence 2023-08-04 09:32:00
Külön engedély kell ahhoz, hogy nyugdíjasokat közalkalmazottként foglalkoztassanak.

Tavasszal, illetve nyáron a kormány több rendeletet is hozott, amely

azt célozza, hogy újra alkalmazni tudják a már nyugdíjba küldött pedagógusokat, ezzel elfedve az egyre súlyosabb tanárhiányt.

Ezek a pedagógusok az ileltményük mellé az újonnan módosított törvények alapján a nyugdíjukat is felvehetik. A 268/2022. (VII. 29.) Korm. rendelet és a 269/2022. (VII. 29.) Korm. rendelet, amelyek a köznevelési és a szociális intézményekben dolgozó közalkalmazottak számára lehetővé tették, hogy a nyugdíjuk folyósítása mellett közalkalmazotti jogviszonyt létesítsenek, ill. közalkalmazotti jogviszonyuk fennállása alatt nyugdíjukat is igénybe vegyék – derül ki a PDSZ közelményéből.

A szövegből az is kiderül, hogy minden egyes visszafoglalkoztatott pedagógust külön kell engedélyeznie a kormánynak.

Erre azért van szükség, mert egy 2012-es kormányhatározat előírta az öregségi nyugdíjkorhatárt és szolgálati időt elért közalkalmazottak kötelező felmentését.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Itt a hőségriadó: ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, egy percre se!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.

Szombathelyi otthona előtt vert meg egy férfi egy lányt

A lány mopedje elromlott, ezért nem tudott leparkolni miatta.

Bajban a szombathelyi Végállomás Klub

Adományokat várnak, hogy a klubban tovább szólhasson a zene. 

Kémiai szúnyoggyérítés lesz ma több helyen Győrben

Meleg köddel mennek a vérszívók ellen.

Súlyos balesetet szenvedett Demjén Ferenc

Az énekest meg kellett műteni.

Vasárnap újra régiségvásár lesz Győrben 

A Tarcsay utcai piactéren aznap nem lehet parkolni.

Milyen az igazán finom lángos?

A lángos sokunk számára a múlt ízeit hozza el, legyen szó egy balatoni strandról vagy egy pezsgő budapesti éjszakáról. A kérdés, hogy miként válik újra divatossá ez az egyszerű, mégis nagyszerű étel a mai generációk körében?

A Vasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el

Jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése a cél.

Hivatalosak az augusztus 20-i győri programok 

Egy kvízjáték már ma elkezdődött.