Már épül a harmadik életveszélyes csomópont Győr mellett a 14-es úton

Pintér Bence 2023-08-02 08:44:27
Épül a lakópark a Ciklámen utcánál, maradtak az eredeti tervnél.

„Eladó” – több kerítésen is ez a tábla lóg a Galántai út (14-es főút) és a Ciklámen utca kereszteződése környékén álló házaknál. Az okról februárban mi is beszámoltunk:

a Szlovákia felé tartó főúttól keletre, egy belső telken lakóparkot kezdtek kialakítani, amelynek az egyetlen közúti kapcsolatát ide tervezték:

Ez egyrészt tovább terheli a 14-es út forgalmát, másrészt úgy tudják csak megoldani, hogy az új csomópontnál Galántai úti telkek kerítésének töváben fog menni az út. A helyiek év elején több fórumon tiltakoztak, de a táblák alapján úgy látszik: sokan feladták a küzdelmet.

Most azért jártunk a környéken, mert egy helyi lakos jelzett nekünk, hogy az építési telken méteres parlagfűtenger van,

ez azonban éppen az előtt, hogy odaértünk, végül nagyrészt levágták:

A 14-es főútnak ezen a szakaszán egyébként már folyik a csomópont kialakítása, ami ha elkészül, a harmadik balesetveszélyes csomópont lesz a környéken:

  • a város felől érkezve az első a Zempléni út végén található kereszteződés;
  • a második a szigetközi út leágazója;
  • és még ide lehet félig számolni a kettő között a benzinkút csomópontját is.

Megkérdeztük a főépítészt arról, hogy tervezi-e a város ezen csomópontok átalakítását, illetve hogy tényleg csak egy kijárata lesz-e az új lakóparknak, de egyelőre nem kaptunk választ.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a JUSTNature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más.