Egy éve, hogy az omlásveszély miatt körbekordonozták a szombathelyi SZTK-t

Farkas Bazsi 2023-06-30 12:24:56
Azóta sem történt semmi.

„VIGYÁZAT OMLÁSVESZÉLY BELÉPNI TILOS!” – ezzel a felirattal állítottak fel kerítést Szombathelyen a régi SZTK épülete körül. Erről szinte napra pontosan egy éve írtunk.

Amúgy érdekes, hogy egy évvel korábban, vagyis 2021-ben még naponta többszáz, ezer embert oltottak be itt a koronavírus járvány idején. Aztán 2022 nyarán egyszer csak megjelent a kordon. 

A szombathelyi városvezetés már 2019-ben tárgyalásokat kezdett az akkor már üres épület további sorsát illetően, az akkor még létező Emberi Erőforrás Minisztériummal, ám messzire nem jutottak. 

Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője korábban fogalmazott meg írásbeli kérdést, amiben ismét azt tette fel, hogy mi lesz az SZTK további sorsa. 

Rétvári Bence, a Belügyminisztérium államtitkára egy évvel ezelőtt írt  válaszában azt közölte, hogy az épület jelenleg a Markusovszky Kórház vagyonkezelésében áll, a kórház pedig az Országos Kórházi Főigazgatósággal együtt vizsgálja a hasznosítás további lehetőségeit. 

2021 decemberében Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő beszélt arról, hogy egy építésszel nézték át az épület hasznosításának lehetőségeit. Az elképzelések szerint:

közép-, vagy felsőfokú oktatás folyhatna az ingatlanba, kollégiumi szobák kialakításával együtt,
de lakásokat is kialakíthatnának nem szocális alapon kisgyermekes vagy idős egyedülálló személyeknek.

Két évvel ezelőtti számítás szerint ez közel 2 milliárd forintból valósulhatna meg.

Czeglédy akkor egyébként azt javasolta, hogy a városvezetés mindenképpen kezdjen tárgyalásokba annak érdekében, hogy az épület kerüljön önkormányzati tulajdonba. Így annak további sorsát is jobban tudnák kontrollálni. 

Ez egyelőre nem történt meg. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.