Az SZKKA elnöke azt szeretné, ha 2026-ra készen lenne a kézilabda munkacsarnok Szombathelyen

Farkas Bazsi 2023-06-27 08:49:51
Jövő februárban adják be a terveket. TAO keretben reménykedik Pődör.

Csürtökön a 11-es Huszár úton, az Őrvidékházban rendezték a Szombathelyi Polgári Esték legutóbbi programját. A vendégek között volt Homlok Zsolt, a Haladás VSE elnöke, és a Szombathelyi Haladás többségi tulajdonosa, valamint Pődör Zoltán, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia elnöke is.

Bár az eseményre elküldtük a sajtóregisztrációt még csak választ sem kaptunk. A vaol.hu azonban közzéadta a beszélgetések hangfelvételét, így ebből tudtunk dolgozni. 

Pődör többek között beszélt a klub történetéről illetve arról is, hogy 2022-ben segítségért fordultak Hende Csabához (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselőjéhez.

A feladat adott: munkacsarnokot kell építeni. Csaba pedig magára vette ezt a feladatot - mondta Pődör.

Az önkormányzattól 1 hektáros területet kapott a létesítményhez az SZKKA. Kocsis Máté, korábbi MKSZ elnök pedig arról tájékoztatott, hogy TAO-ban a csarnok felépítésre kerülhet. A feladat az, hogy a tervezés elkészüljön, 2024 februárjában a tervek be legyenek adva és pozitív elbírálás után két év alatt fel is épülhet a sportcsarnok - foglalta össze a klubvezető. 

Homlok Zsolt egyébként a vele készítette beszélgetés közben az mondta, ők szívesen felépítik a csarnokot. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.