Egy éven belül 16 millió forinttal drágult a Hali focistáknak a Haladás Sportkomplexum bérleti díja

Farkas Bazsi 2023-06-23 11:44:35
Hál’ Istennek ezt sem nekik kellett kifizetni. Az állam állta, közpénzből. Akár csak a szurkolói shop és a kávézó bérleti díját. 

Ahogy arról korábban írtunk, a Haladás Vasutas Sportegyesület 406 millió forint állami támogatást kapott 2022-ben - derült ki az közzétett beszámolóból.

A HVSE ebből 184 millió forintot adtott át a Haladás Sportkomplexum üzemeltetésére. Ebből 58 millió forintot az NB II-es labdarúgó csapatot működtető Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. stadion bérleti díjának tudtak be.

Fontos hangsúlyozni, hogy ez az összeg nem bajnokságra, tehát osztott évre, hanem a 2022-es naptári évre vonatkozik. A januárban megkötött szerződés (A szerződés ide kattintva letölthető.) szerint azonban ez az összeg még jóval kevesebb volt. 

A közérdekű adatigényléssel kikért szerződés szerint 2022. januárban még 42 millió 800 ezer forint + ÁFA volt a megállapított bérleti díj összege. Majd egy novemberi módosítás után kúszott fel a bérleti díj összege 58 millió 160 ezer 920 forint + ÁFÁ-ra.

A bérleti díj az NB II-es csapat minden bajnoki és kupa meccsére, valamint edzőmeccsére vonatkozik, de a Haladás Viktória meccseire is érvényes. 

Bár a szerződés (A módosítás itt tölthető le.) nem részletezi, hogy egy mérkőzésre lebontva ez mekkora bérleti díjat jelent, ám 45 meccsel számolva a Szombathelyi Haladás egy alkalomra közel 1 millió 200 ezer forintot fizetett ki a stadion használatáért.

Hogy novemberben miért kellett növelni a korábbi bérleti díj összegét, a módosító szerződés ezt nem taglalja. Azonban az biztos, hogy a drágulás csakis az adófizetőknek fájt, hiszen az államkasszából lett fizetve a Haladás bérleti díja. 

2023-ban ennél is többet fizetnek ki a focisták a bérleti díjra (A szerződés ide kattintva tölthető le.)

Idén 65 millió 721 ezer 840 forint +ÁFÁ-ba kerül a stadion bérlése.

Ez akár csak tavaly a Szombathelyi Haladás, valamint a Haladás Viktória összes hazai meccsének bérleti jogára vonatkozik. 

Itt szintén 45 mérkőzéssel számoltunk, ez alapján pedig 1 millió 460 ezer forint + ÁFA egy mérkőzésre a stadion idei bérleti díja.

A kávézó és a shop bérleti díját is az állam állja

Korábban közérdekű adatigénylést nyújtottunk be, hogy megtudjuk, ki és mennyi pénzért bérli a Rohonci út felőli kávézót a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft.-től. A cég azonban elsőként nem erre az üzlethelyiségre vonatkozó adatokat küldte el, hanem az épületben található büfé bérleti szerződéseit adta ki. 

Majd amikor a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordultunk segítségért, a hatóság is csupán addig jutott, hogy a kávézó bérbeadása annak a szerződésnek a része, ami a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. és a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nkft. között köttetett.

Most kiderült, hogy a kávézó és a csapat shop bérleti díja belekerült abba a csomagba, amit évről-évre a Haladás focisták a Sportkomplexummal kötnek. 

Vagyis közpénzen fizetik ki ezt is.

A helyiségnek egyébként még csak külön közüzemi mérője sincs. A 2023. januárjában kelt szerződés szerint a Sportkomplexum az első negyedévre tervezte, hogy külön órákat építette be, így mérhető lesz a kávézó víz és áram fogyasztása. Ezek szerint korábban a rezsit a Komplexum közös nagy fogyasztásához csak úgy simán hozzácsapták. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.