Hamarosan kész az új 46 darab parkoló a szombathelyi Markusovszky utcában

Farkas Bazsi 2023-06-14 17:57:57
A 30 milliós városi beruházást a kórház dolgozói használhatják majd.

Várhatóan június 30-án elkészül az a 46 darab új parkoló, amit a SZOVA a Markusovszky utcai egészségügyi alapellátó mögött alakított ki. A beruházás 30 millió forintba került, a parkolókat pedig hamarosan a kórház dolgozói vehetik majd igénybe.

Javaslom, hogy a felépítmény, vagyis a SZOVA Nonprofit Zrt. tulajdonába kerülő 1321 m2 nagyságú parkoló hasznosítása úgy történjen, hogy a társaság a parkolót a Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórház részére bérbe adja 2023. július 1. napjától 10 év határozott időtartamra, 2033. június 30. napjáig, havi 250.000 Ft+ ÁFA összegű bérleti díjért, egyúttal az Önkormányzat vállalja, hogy a szerződés teljes időtartama alatt a bérleti díj összegével megegyező támogatást biztosít a Kórház részére - áll a csütörtöki közgyűlésre írt előterjesztésben. 

A parkolót sorompó fogja elzárni a forgalomtól, csakis az arra jogosultak fognak tudni behajtani.

Gyakorlatilag éveken keresztül ment a huzavona a volt városi strand egyik utolsó üresen álló területének értékesítése miatt. A szombathelyi városvezetés egy ingatlancsomag részeként adta el a területet, szigorú beépítési korlátozással. Az értékesítés után a kórházi dolgozók szakszervezete azt kezdte el szajkózni, hogy a területre tervezett társasház helyett sokkal inkább parkolókra lenne szükség, mivel véleményük szerint sem a dolgozók, sem pedig a betegek nem tudnak parkolni a környéken.

Az ügybe aztán Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselője és a helyi Fidesz is beleállt, politikai ügyet generálva. Hende azt ígérte, hogy a központi költségvetés terhére fog pénz érkezni a város kasszájába, ami a terület visszavásárlására és a parkolók építésére is elég lesz.

2022 márciusában küldött kérdést szerkesztőségünk az Országos Kórházi Főigazgatóságnak, hogy megtudjuk az új belgyógyászati tömb építésénél, hány parkoló volt előírva az új ingatlanhoz és azokat hol építették meg. Beszédes, hogy a mai napig nem kaptunk választ a feltett kérdésekre. Ha ugyanis az új tömb 2015-ös átadásakor, az ott dolgozók és itt ellátott betegek létszámát figyelembe véve parkolókat is építettek volna, akkor a környék nem küzdene ekkora parkoló hiánnyal.

De nem csak a Főigazgatóság válaszai nem érkeztek meg, az a pénz sem akart befutni, amit Hende Csaba ígért. 

A városvezetés így a saját kezébe vette az ügyet és városi pénzen épített a kórház számára parkolókat, ami a fenti konstrukciót figyelembe véve egy fillérjébe sem fog kerülni az egészségügyi intézménynek.

Szép gesztus ez, ha azt is figyelembe vesszük, hogy korábban a szombathelyi kórház főigazgatója, Nagy Lajos egyetlen olyan kerekasztal egyeztetésre sem ment el, ahol a terület további sorsa és a parkoló probléma volt terítéken.

Címlapfotónk a parkolók márciusi készültségi állapotot mutatja. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.