Balla a postabezárásról: csak remélem, hogy volt valamiféle számolás a döntés mögött

Pintér Bence 2023-05-30 08:01:46
Nem látja logikusnak a képvsielő, hogy a Magyar Posta mind a szigeti, mind az újvárosi fiókját bezárta.

Közleményt küldött Balla Jenő független győri képviselő annak kapcsán, hogy Dézsi Csaba András polgármester múlt héten bejelentette: az önkormányzat segítségével sem fog kinyitni sem az újvárosi, sem a szigeti posta.

Balla emlékeztet, hogy a Magyar Posta állami tulajdonban, kvázi monopolhelyzetben van, mert bár a liberalizáció jogi keretrendszerét megalkották, a gyakorlatban nem történt liberalizáció a posta főbb piacain, a csomagküldést leszámítva nem nagyon van piaci alapon működő szereplő. „A Magyar Postától, ha épp úgy adódik a kormányunk 42 milliárdért vesz bélyeget, persze mindenféle kiskapukat kihasználva, és az EUs szabályozást kijátszva. Tehát ha kell, kap közpénzt a működéséhez (számos állami megrendelés biztosításával együtt)” – írja a képviselő, kiemelve, hogy tehát nem egy magáncég, ami versenypiacon kell, hogy megállja a helyét, legalábbis amikor a bevételekről van szó, akkor nem.

A kiadásoknál viszont úgy látszik már magáncégként viselkedik a Magyar Posta, ahol lehet, költséget csökkent. „Ezzel nincs bajom, kell a költségcsökkentés, talán egyszer eljutunk oda, hogy magas adóterhelésből jó szolgáltatásokat kap az állampolgár” – írja Balla. Van azonban egy kérdése.

A képivselő azt kéri, „ugyan mutassák már be az összes bezárásra ítélt postánál a bizonyára elkészített költség/haszon-elemzést”.

„Mert bízom benne, hogy valamiféle számolás volt a bezárások mögött. Utána azt is kérném bemutatni, hogy ha egy városrészen belül két postát terveznek tartósan bezárni, akkor mégis hogyan kalkuláltak, a korábbi számokból indultak ki, vagy netalán számoltak azzal, hogy a két posta helyett ha egy marad a városrészben, akkor az jó eséllyel átveszi a bezárásra ítélt másik posta forgalmát is, úgy viszont valószínűleg már nem kellene szerepelnie legalább az egyik postának a listában. Erős a gyanúm, hogy nem számoltak ezzel” – írja Balla.

A képviselő a közleményban azt is kérni az érintettektől, hogy akkor tényleg a piacról éljenek meg, „ugye nem kell adófizetői pénzt még pluszban beletenni, ha ilyen tudatos a gazdálkodás, mert ez így nagyon nem fair”.

Balla Jenő korábban is tiltakozott a postabezárások ellen, az ügyben levelet írt a Magyar Postának.

Szólj hozzá!

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.