Képtár-ügy: ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a szombathelyi jegyző

Farkas Bazsi 2023-05-22 17:07:00
Károlyi Ákos hangsúlyozta, nem rendszerszintű a probléma.

Költségvetési csalás gyanúja merült fel a szombathelyi Képtár felújítása kapcsán - írtuk a múlt héten.

A Képtárra 1 milliárd 420 millió forintot költött el a szombathelyi önkormányzat, a költségeket pedig európai uniós forrásból fizették ki.

Az eu-s pályázat elszámolásakor tavaly szeptemberben derült ki, hogy valami nincsen rendben a papírokkal. A szombathelyi jegyző ezután tett feljelentést ismeretlen tettes ellen. Mivel folyamatban lévő büntetőeljárásról van szó, így a hivatalvezető több információt nem osztott meg, ám azt hangsúlyozta a hétfő délutáni Gazdasági és Jogi Bizottság ülésén, hogy nem rendszer vagyis hivatal szintű a probléma.

Korábban a NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága nekünk küldött válaszában szűk szavúan annyit írt:

„A feltett kérdésével kapcsolatosan nem áll rendelkezésre nyilvánosságra hozható adat."

A Képtár felújítása 2019 októberében kezdődött és 2021 januárjában fejeződött be. A kivitelező a Homlok Építőipari Zrt. volt. Ebben az időszakban a cég végezte el Szombathelyen az egymilliárd forintos Sportliget-rekonstrukciót, a víztorony 300 millió forintos felújítását és az Arany-patak revitalizációját 30 millió forintért.

A Homlok Zrt.-t kerestük korábban a Képtár ügyével kapcsolatban, ám megkeresésünkre nem reagáltak. 

Az üggyel kapcsolatban írtuk, hogy 44 millió forintot kell visszafizessen a szombathelyi önkormányzat a Képtár-beruházásnál történt jogsértés miatt.

Szólj hozzá!

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.