Költségvetési csalás gyanúja merült fel a szombathelyi Képtár felújításánál

Farkas Bazsi 2023-05-17 11:57:00
A kivitelező Homlok Építő Zrt.-nél nyomoz a hatóság.

Értesülésünk szerint a szombathelyi Képtár felújítása kapcsán a szombathelyi önkormányzat feljelentése nyomán költségvetési csalás gyanúja miatt nyomozás van folyamatban a Homlok Zrt.-vel szemben.

A gyanú szerint egy hamis dokumentum később került be az adminisztrációba. A projekt eu-s forrásból valósult meg, így a végső ellenőrzésnél tűnt ez fel.

Az épületre 1 milliárd 420 millió forintot költött el a szombathelyi önkormányzat,

kivitelezése pedig 2019 októberében kezdődött meg, annak előkészítését a Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) vezette önkormányzat kezdte meg. 

Fideszes városvezetők a Képtár felújítását elindító sajtótájékoztatón. A háttérben Homlok Zsolt, a Homlok Zrt. vezetője.

Fotó: szombathely.hu

Kérdést küldtünk a Vas megyei Rendőr-főkapitányságnak, ahonnan a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz irányítottak. NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága válaszában nem cáfolta értesüléseinket, szűk szavúan annyit írt:

„A feltett kérdésével kapcsolatosan nem áll rendelkezésre nyilvánosságra hozható adat."

Kerestük a Homlok Építő Zrt.-t is, ám választ cikkünk megjelenéséig nem kaptunk.

A Puskás érában szinte nem volt olyan felújítással kapcsolatos közbeszerzés, amit ne a Homlok Építő Zrt. nyert volna el. Az egymilliárd forintos Sportliget-rekonstrukciót, a víztorony 300 millió forintos felújítását és az Arany-patak revitalizációját 30 millió forintért is a Zrt végezhette el.

Értesüléseink szerint a Képtár esetében a felmerült gyanú után a feljelentést a szombathelyi polgármesteri hivatal tette meg. Az eset miatt egy hivatalnoktól közös megegyezéssel váltak meg. 

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.