Az osztrákok megerősítik a magyarországi határaik ellenőrzését

Farkas Bazsi 2023-05-22 11:46:51
A szabadon engedett külföldi embercsempészek miatt hozták meg a döntést.

A magyar kormány több ezer külföldi elítéltet enged szabadon, akik jelenleg embercsempészet miatt börtönbüntetésüket töltik. Az egyetlen feltétel, hogy 72 órán belül elhagyják Magyarországot -  a hírre még az osztrák állami média, az ORF is felkapta a fejét. 

A magyar RTL-Klub tévécsatorna rejtett kamerás riportban mutatta be, amint a szombathelyi vasútállomáson öt ember leszállt egy kisbuszról a helyi börtönből. A csatorna kérdésére a belügyminisztérium nem cáfolta, hogy a bemutatott személyek szabadult emberkereskedők lennének - írta pénteken az állami csatorna magyar oldala, majd kielemték, hogy Ausztria ingerülten reagált a döntésre. Mint a belügyminisztérium az APA megkeresésére közölte, téma egy „esetleges ellenintézkedés“.

„Gerhard Karner belügyminiszter utasította a közbiztonsági főigazgatót, hogy haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a magyar hatóságokkal és készítse elő az esetleges ellenintézkedéseket“ – közölte pénteken a belügyminisztérium.

A Savaria Fórum az ORF-et szemlézve most azt írja, hogy Miután a magyar kormány szabadon engedte a magyarországi embercsempészetért elítélt külföldi foglyokat, Ausztria megszigorította a határellenőrzést a szomszédos országgal. A belügyminisztérium tegnap az APA megkeresésére elmondta, hogy a határellenőrzéseket megerősítették.

Mint írják, az ellenőrzések középpontjában a Magyarországról, Romániából és Szerbiából érkező járművek állnak. Emellett megvizsgálják, hogy lehetséges-e a rendőrségi együttműködés folytatása Magyarországgal.

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.