Egy önkormányzati képviselőt is cenzúráztak a győri polgármester Facebook-oldalán

Pintér Bence 2023-05-19 11:15:00
Balla Jenő független képviselő kommentjét törölték, majd le is tiltották.

A Gyárvárosban felgyűlt szeméthalom kapcsán posztolt a minap Dézsi Csaba András győri polgármester, és a kommentelők között feltűnt Balla Jenő (Összefogás Győrért) győri képviselő is. Ha azonban valaki el szeretné olvasni, hogy miről kommentelt, nincs szerencsés napja:

a kommentet törölték, és mint a képviselőtől megtudtuk, le is tiltották őt a polgármester oldaláról.

Telefonon kerestük meg Balla Jenőt, aki elmondta, hogy emlékei szerint annyit kommentelt, hogy a probléma megoldását már szervezi a helyi közös képviselő és a Győr-Szol, tehát semmi trágárságot vagy ilyesmit nem írt. Most ezt találjuk a kommentje helyén:

A letiltással sincs Balla egyedül, több ezer győri járt már így az elmúlt években, aki kritikát fogalmazott meg a polgármester egy-egy posztja kapcsán, vagy szimplán kérdést tett fel adott ügyekben. A polgármester eközben folyamatosan olyan közérdekű adatokat oszt meg itt, amelyek máshol nem elérhetőek, de a Nemzeti Adatvédelmi és Információs Hatóság felé azzal érvel, hogy oldala magánoldal, és minden közérdekű információ megjelenik vagy a GyőrPluszban, vagy a város honlapján.

Ezt éppen egy olyan poszt kapcsán volt kénytelen válaszolni, ahol a kitett videó (egy látványterv) a GyőrPluszon is csak az ő oldalára linkelve jelent meg, tehát akit letiltott, az nem tudta megnézni. Azóta is több olyan közérdekű témában posztolt, amelyek máshol nem jelentek meg.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.