A szombathelyi bérlakásrendszert és a városi vaddisznók elleni fellépés gyakorlatát országosan veszik át

Farkas Bazsi 2023-05-18 07:50:00
Jegyzői konferenciát rendeztek Szombathelyen.

A megyei jogú városok jegyzői tartottak szerdán konferenciát Szombathelyen. 

Szekeres Antal a megyei jogú városok jegyzői kollégium elnöke arról tájékoztatott, hogy a Megyeijogú Városok Szövetségében dolgozó önkormányzatok közel 2 és fél millió ember közigazgatási ügyeit intézik. Ezzel ez a legnagyobb ilyen hazai szervezet. 

A mai tanácskozás fő témái a közösségi bérlakásrendszer, az adóügyek, az egészségügyi alapellátók helyzete, az ügyeleti rendszer, a hulladék rendszer átalakítása és a belterületen felbukkanó vaddisznók voltak.

Szekeres Antal és Károlyi Ákos

Károlyi Ákos, szombathelyi jegyző két témát emelt ki. Ez a bérlakás rendszer és a városi területeken megjelenő vadak.

Országosan elsőként Szombathely vezette be a bérlakásrendszert, melynek lényege, hogy piaci szereplők az önkormányzaton keresztül adják ki az ingatlant, 3 év meghatározott időtartamra. Az önkormányzat a bérbeadásból fakadó kockazatot átvállalja, mind a felújítás, mind a bérleti díj tekintetében.

A rendszerbe eddig 29 lakást hoztak be. A jegyző szerint az lenne a végső cél, hogy 60-100 lakásra tornázzák fel ezt a számot.

Mivel a lakhatási válság nem szombathelyi sajátosság, hanem az egész országban jelen van, így sok önkormányzat azért fordult hozzánk, hogy segítsük nekik ezt a gyakorlatot átvenni - mondta Károlyi Ákos.

A jegyző hozzátette, hogy olyan téma amelyben kitaposták már a jogi lehetőségelkhez vezető utat, az a vaddisznók jelenléte a városi belterületeken.

A szombathelyi önkormányzat nemrég tájékoztatást is küldött a disznók kilövését illetően. Most az hangzott el, hogy a témát a tatabányai jegyző vetette fel, az eset pedig nem egyedi, mint kiderült az ország szinte összes megyei jogú városa hasonlóval nehézségekkel küzd a vadak megjelenése miatt.

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.