100 ezer tonna szemetet gyűjtött be tavaly a győri kukás cég

Pintér Bence 2023-05-16 07:54:19
Ennek csak kisebb része az, amit szelektíven gyűjtöttünk.

Szerdán kerül a győri önkormányzat Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsága elé több önkormányzati cég 2022-es beszámolója is, köztük a szemétszállításért felelő GYHG-é is, aminek legérdekesebb része, hogy a begyűjtött szemétről is közölnek adatokat.

Kiderült például, hogy 2022-ben 100 ezer tonna hulladékot gyűjtött be a GYHG,

ennek a legnagyobb részét a vegyes települési hulladék teszi ki. Ez a mennyiség megfelel közel 17 ezer afrikai elefánt, vagy mondjuk kb. 2380 T72-es tank súlyának.

A szelektív szigeteket nézve 3396 tonna papírt, 2331 tonna műanyagot, 447 tonna fémet, 2279 tonna öveget gyűjtött be a cég. Ki is számolták egyébként hogy tavalyhoz képest egy százalékkal csökkent az egy főrejutó szelektív szemét aránya. A hulladékudvarokban 21,6 ezer tonna hulladékot gyűjtenek be, ennek az aránya növekedik.

Az anyagból kiderült, hogy a korábbi jelzések szerint rosszul működő, Alföldy Alexander cége által szállított szemétválogató szalag próbaüzemi időszaka ugyan eredményesen lezárult, átadása azonban továbbra sem történt meg, ezért a a műanyag és vegyes csomagolási hulladékot elszállítják, és más vállalkozókkal válogatatjaák szét.

A GYHG-nak egyébként 5 millió forint volt a tavalyi vesztesége.

Szólj hozzá!

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.

40 millió forintra emelték Körmenden a városi civil alapot

Kultúrára 9 és fél milliót, sportra 26 milliót, szociális területre közel másfél millió forintot adnak.

Alkotmánybíró lehet a politikai életből mára teljesen eltűnt Hende Csaba

Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.

Kezdetét vette a győri Magyar Ispita felújítása

2026 februárjában érhet véget a munka.

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.

Rács mögé küldenék a győri üdítő és bringa tolvajt

A közel 1 milliós kárt okozó férfi tucatnyi alkalommal lopott.