WSSZ: Törvényi kötelezettségünk írásban közölni egy felmondást

Farkas Bazsi 2023-05-12 11:41:00
A négy távozó színész, négy különböző ok miatt hagyja el a szombathelyi színházat.

Két napja írtunk a szombathelyi Weöres Sándor Színház 2023/2024-es évadáról és annak bemutatóiról. A cikkben megemlítenünk, hogy a színház honlapjának közlése szerint Avas Attila, Keller-Dénes Emőke, Major Erik és Róbert Gábor színészek elhagyják a társulatot, helyükre érkező nem jön.

Akkor úgy fogalmaztunk, hogy információink szerint a korábbi gyakorlattal ellentétben a vezetőség nem személyes elbeszélgetésen közölte a foglalkoztatni már nem kívánt színészekkel, hogy elküdik őket, hanem ajánlott levelet küldtek ki az érintetteknek.

Tegnap pontosítás érkezett szerkesztőségünkhöz a színház kommunikációs vezetőjétől, aki levelében arról írt, hogy: 

Az előadóművészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 29. paragrafusa előírja, hogy a határozott időre létesített színészi munkaviszony esetén a munkáltató, a továbbfoglalkoztatásra irányuló nyilatkozatát legkésőbb március 1-jéig írásban közli a munkavállalóval. A Weöres Sándor Színház így a törvénynek megfelelően járt el, amikor az érintett munkavállalóval írásban közölte szándékát. 

A levél kiemeli, hogy a négy távozó színész, négy különböző ok miatt hagyja el a szombathelyi színházat.

A szerkesztőségünknek küldött írás arról már nem tájékoztat, hogy a törvényi előírásban megfogalmazottak szerinti írásbeli közlés előtt, volt-e személyes elbeszélgetés az érintettel.

Szólj hozzá!

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.