Politikus bácsiknak tartott gyerekelőadás és szalagvágás nélkül adta át a szombathelyi városvezetés a város legújabb bölcsődéjét

Farkas Bazsi 2023-05-10 10:37:00
Így is lehet!

Ugyan április 17-én már elkezdte működését Szombtahely legújabb bölcsődéje a volt városi strand területén, a hivatalos projektzárót csak most, május 9-én tartották meg a városvezetők.

Az építkezés európai uniós pénzek felhasználásával történt, így az ilyenkor szokásos protokollt követve a nyilvánosság előtt kellett megtartani az “átadást”.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

Ahogy a tavaly októberi bejárás alkalmával írtuk, a 600 négyzetméteres épülethez 14 parkolót építenek, 1000 négyzetméteres zöld területet alakítanak ki. A költségvetésből 460 millió forintot eu-s támogatásként számolnak el, 202 millió forintot pedig az önkormányzat kasszájából fizetnek ki. 

Az épületet a legjobb energiahatékonyságúra tervezték, a fűtést hőszivattyúval üzemeltetik, ami várhatóan 0 forintos számlát eredményez.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester beszédében megköszönte az előző városvezetés munkáját, amit a bölcsőde létrejöttéért tett, külön kiemelte elődjét Puskás Tivadart.

Fotó: Bonyhádi Zoltán

Az épületet egyébként szalagvágás nélkül adták át a jelenlévők, sőt a politikus bácsiknak tartott gyerekműsor sem volt. 

Ma reggel ismét elsétáltunk az épülethez, az látszott, hogy ezek nélkül is remekül működik az intézmény.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.