Hőszivattyúval fűtik Szombathely legújabb bölcsődéjét, így 0 forintos fűtésszámlát remélnek

Farkas Bazsi 2022-10-26 09:32:00
Félig már kész az épület.

Egy gyors helyzetjelentésre hívták össze kedden délelőtt a sajtót Szombathely legújabb bölcsődéjéhez. A Horváth Boldizsár körútról nyíló Városligeti bölcsőde 48 gyerek tud fogadni, és bár az intézmény még nem nyitott ki - erre várhatóan áprilisban kerül sor - már most minden hely betelt. 

A 600 négyzetméteres épülethez 14 parkolót építenek, 1000 négyzetméteres zöld területet alakítanak ki. A költségvetésből 460 millió forintot eu-s támogatásként számolnak el, 202 millió forintot pedig az önkormányzat kasszájából fizetnek ki. 

Sebestyén Bianka, Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény igazgatója elmondta, hogy minden az ütemterv szerint halad. Amennyiben a szentkirályi bölcsőde is meg tud épülni, a tervezett 40 főt befogadó épületével, akkor a felmerülő összes szombathelyi családi igényt ki fogják tudni elégíteni a gyermekelhelyezéssel. 

Kopcsándi József (Éljen Szombathely!) a körzet képviselője elmondta, hogy 2016-os terv volt ennek a bölcsődének a megépítése, ami láthatóan lassan teljes formát ölt már. A képviselő hozzátette, hogy minden bútorra, játékra lefolytatták a közbeszerzést, így amint végeztek az építkezéssel, indulhat az épület berendezése. 

Kérdésünkre a jelenlévők azt is elmondták, hogy az épületet a legjobb energiahatékonyságúra tervezték, a fűtést hőszivattyúval üzemeltetik, ami várhatóan 0 forintos számlát eredményez majd. 

Szólj hozzá!

Rendkívüli közgyűlést hívott össze szerdára Pintér Bence

A polgármester szerint a város ügyei nem várhatnak a kampány végéig, ezért március 18-án ismét összeülhet a győri közgyűlés.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.