Csütörtökön kezdődik az Öt Templom fesztivál Győrben

Csarnó Ákos 2023-05-10 13:41:00
Sok, minőségi program várható.

Csütörtökön kezdődik a 18. Öt Templom fesztivál, amelyen szakrális színházi produkciók, koncertek és vezetett túrák is várják a látogatókat Győr újvárosi városrészének öt szakrális helyszínén - közölték a szervezők az MTI-vel.

A fesztivál a zsidó-keresztény örökségről, a hitről, az elfogadásról, valamint a kultúrák és vallások közötti párbeszédről szól. A programoknak ezúttal a Menház, a görögkatolikus templom, a Kossuth utcai katolikus templom, a Rát Mátyás téri kápolna és a zsinagóga ad otthont.

Idén a Színházi Olimpiához kapcsolódva a fesztivál szervezői a háború témaköréből válogattak nemzetközi és hazai produkciókat.

Husam Abed, aki az egyik legnagyobb jordániai palesztin menekülttáborban született és nőtt fel, saját élettörténetét meséli el Smooth Life című dokumentarista bábelőadásában. A Dafa Puppet Theatre Prágából érkezik War Maker című multidiszciplináris színházi előadásával, amely a vizuális művészetet, az új médiát, a dokumentumfilmet és a tárgyszínházat ötvözi a palesztin Karim Shaheen igaz történetére épülő előadásban.

A Pinceszínház művészei Mirad, a boszniai fiú történetét mesélik el. A fesztiválon mutatják be Seres Tamás rendezésében és Tompos Kátya főszereplésével kamaraszínházi előadásban Polcz Alaine életét a szerző azonos című regénye alapján (Asszony a fronton). Bereményi Géza és Másik János Háború van című estjén pedig szubjektív válogatást mutatnak be az író és zenésztársa háborús emlékeiből.

A fesztiválon fellép még mások mellett a Prieger Zsolt Társulat Szent Szerb Antal legendája című koncertszínházi előadásával, de látható lesz a Mikropódium Con Anima című bábszínházi előadása is.

A fesztivált 15-én Hámori Gabriella, Elek Zsolt és Hajdú Steve felolvasószínházi estje zárja Kabaréháború címmel.

A színházi előadások mellett koncertekkel is készültek a szervezők: fellép az iamyank Live Ensemble, a Platon Karataev duó és a Szent Efrém Férfikar. Utóbbi az Ukrán Requiem című darabbal érkezik, amelyet idén február 23-án mutattak be a Zeneakadémián.

A régizene kedvelői Kalafszky Adriána, Kallai Nóra és Kecskés Mónika koncertjét hallgathatják meg a Hit szimbólumai címmel, emellett fellép a hegedűn és hárfán játszó cseh-francia Deliou duó is.

A fesztivál programjában vezetett templomtörténeti túrák és vallási szertartások is szerepelnek, utóbbiak közül a szervezők a katolikus templom vasárnapi miséjét emelték ki, ahol a szertartáson a Palestrina kórus működik közre.

Szólj hozzá!

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.

5 millió 500 ezer forintot kért kölcsön egy vasi férfi, amit esze ágában sem volt visszaadni

Már akkor tudta, hogy nem tudja visszafizetni, mikor átvette a pénzt.

Parkolási bírságból politikai hajcihő Győrben - Borsi Róbert teli tüdőből fújja a lufit

A vizsgálóbizottság elnöke már feljelentést emleget, miközben egy 15 600 forintos ügy miatt zárt ajtók mögött zajlik a „vizsgálat”.

Jótékonysági ételfőzés lesz pénteken a Győri Városháza előtt

Lelkes civilek főznek rászorulóknak, az ételosztás délelőtt zajlik a belvárosban.

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?