Felújítják a Szombathely-Pornóapáti, a Kapuvár-Beled-Celldömölk összekötő út és az Egyházasrádóc-Nagykölked közötti útszakaszokat

Farkas Bazsi 2023-05-05 15:52:05
A Magyar Közút mind a három szakaszt abból az 1 milliárd 155 millió forintos csomagból újítja fel, amit az Európai Unió vissza nem térítendő támogatásként adott.

Megújul a 8709-es jelű Egyházasrádóc-Nagykölked összekötő út, a 8611-es jelű Kapuvár-Beled-Celldömölk összekötő út valamint a 8713-as jelű Szombathely-Pornóapáti összekötő út egy szakasza - áll a Magyar Közút szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében valósítja meg Vas vármegyében a TOP-1.3.1-15-VS1-2021-00007 azonosító számú, „Közlekedésfejlesztés Vas megyében III.” című projektet. A projekt részeként megújul a 8713-as jelű Szombathely-Pornóapáti összekötő út 1,8 kilométeres szakasza, valamint a 8709-es jelű Egyházasrádóc-Nagykölked összekötő út 1,5 kilométeres szakasza. A projekt részeként 2,1 kilométeren újul meg a 8611-es jelű út 25+510 és 27+595 kilométerszelvények közötti szakasza. A projektet a társaság bruttó 1,155 milliárd forint európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével valósítja meg.

A közbeszerzési eljárás során kiválasztott kivitelezőnek a beruházó Magyar Közút Nonprofit Zrt. a munkaterületet átadta, a fejlesztés 120 napot vesz igénybe. A projekt a TOP-1.3.1-15 kódszámú, Gazdaságfejlesztést és a munkaerő mobilitás ösztönzését szolgáló közlekedésfejlesztés című felhívás keretében valósul meg.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program részeként 1,8 kilométeren újul meg a 8713-as jelű út 3+000 és 4+783 kilométerszelvények közötti szakasza.A 8709-es jelű útnak pedig a 2+450 és 3+984,5 kilométerszelvények közötti szakasza. A közbeszerzési eljárás során kiválasztott kivitelezőnek a beruházó Magyar Közút Nonprofit Zrt. a munkaterületet átadta, a fejlesztés 90 napot vesz igénybe. A projekt a TOP-1.3.1-15 kódszámú, Gazdaságfejlesztést és a munkaerő mobilitás ösztönzését szolgáló közlekedésfejlesztés című felhívás keretében valósul meg.

 A felújítás részeként a szakemberek gondoskodnak a meglévő burkolat profilmarásáról, a szükséges helyeken a teljes pályaszerkezet cseréjéről, ezt követően kiegyenlítő réteg majd a teljes felületen aszfalt kopóréteg és új padka épül. Az érintett két buszöböl pályaszerkezete is megújul, majd sor kerül a KRESZ táblák cseréjére és új tartós burkolati jelek festésére.

 A beruházások megvalósulását követően nő a forgalombiztonság és nagymértékben javul az út szolgáltatási színvonala. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. bízik abban, hogy a gondozásában megújuló országos közút minden közlekedő megelégedésére szolgál majd, a térségben pedig betölti a neki szánt szerepet, biztosítva ezzel a térségi központok, óvodák, iskolák, munkahelyek, intézmények gyorsabb, biztonságosabb és kényelmesebb elérését.

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

VIDEÓ - Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.