Dézsi polgármester és a többi fideszes orvos nem léptek vissza a kamarába

Pintér Bence 2023-05-04 16:56:53
Az orvosok négyötöde visszalépett a kamarába, a fideszes politikus-orvosok nem.

Nemrég a kormány nekiment a Magyar Orvosi Kamarának, mivel utóbbi szakmai szervezet nem értett egyet az ügyeleti rendszer átalakításával. Erre válaszul a kormány – a Gyurcsány-kormányhoz hasonlóan – megszüntette a kötelező kamarai tagságot, és elvette a kamarától az etikai eljárások lefolytatásának lebonyolítását.

A 24.hu most azt próbálta megtudni, amit korábban az Átlátszó is: visszaléptek-e a fideszes orvos-politikusok a kamarába, vagy sem? Az Átlátszó nem kapott válaszokat, a 24.hu azonban igen:

mint kiderült, a fideszesek közül se a három orvos országgyűlési képviselő, se Dr. Dézsi Csaba András győri polgármester nem lépett vissza a kamarába.

A polgármester úgy indokolta ezt a lapnak, hogy ő már három éve javasolta „a kötelező kamarai tagság eltörlését, amikor Kincses Gyuláék átvették az orvosi kamara vezetését. Most sem lett jobb a helyzet, mivel a konfliktus keresése jobban foglalkoztatja a kamarát, mint a probléma megoldása.”

A kamara az ügyben feltett kérdésre annak politikai természete miatt nem reagált, de azt elárulta a lapnak, hogy április végi adataik szerint 34 028 tagja van a Magyar Orvosi Kamarának, vagyis a kötelező kamarai tagság március eleji megszüntetése óta az orvosok mintegy négyötöde visszaállította tagságát.

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!