Két komoly balhé is volt a szombathelyi Majálison

Farkas Bazsi 2023-05-02 08:26:00
Egy taxist a majálisozók mentettek meg. Ólmos végű botokkal támadtak meg egy nőt.

Vasárnap majd hétfő este is balhé volt a szombathelyi Majálison - számolt be a 112press.hu.

Vasárnap este egy taxisofőr segítségére a járókelők siettek. Egy házaspárt ült be az autóba a Gagarin utcában, a nő elől, a férfi hátul foglalt helyet. A taxi elindulása után a pár nem értett egyet az úticélt illetően, így a férj hátulrol kezdte el ütni a taxisofőrt. A taxis leparkolt, majd a kocsiból kiugrott utas a sofőrt az utcán kezdte el tovább ütni. Ekkor érkezett meg egy társaság, akik a taxis segítségére siettek. A támadót mentő vitte kórházba - számolt be róla a lap.

A másik eset vasárnap este, egy koncert ideje alatt történt. Egy nőt, ólmos végű botokkal, köznyelven viperákkal támadott meg egy társaság. A felesége segítségére érkező férfi és több ütést kapott. Az incidenst végignézte a család négy kiskorú gyereke is, a legkisebb a verekedés alatt a babakocsiból is kiesett. A megtámadott nőt és férfit a mentők kórházba szállították.

A 112press úgy tudja, a feleknek korábban is volt már balhéja, régebbi sérelmek állhatnak a támadás hátterében.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.