Végrehajtónak adta ki magát egy kőszegi férfi, így csalt ki pénzt áldozataiból

Farkas Bazsi 2023-04-17 09:51:01
A visszaeső férfira fegyházbüntetést kér az ügyészség.

A Kőszegi Járási Ügyészség tájékoztatása szerint többrendbeli csalás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vádirat szerint fegyházbüntetése alatt, 2020. december végétől 2021. január elejéig terjedő időben csalt ki hat sértettől több mint 1,2 millió forintot. A vádlott rokonait, a bűncselekményekhez bankszámlát biztosító, a csalásból származó pénzt felvevő és azt saját megélhetésükre fordító férfit és nőt pénzmosás bűntettével vádolja a járási ügyészség.

A vádirat szerint a szabadságvesztését töltő férfi véletlenszerűen kiválasztott telefonszámokra indított hívások során magát végrehajtónak adta ki s közölte a sértettekkel, hogy velük szemben végrehajtási eljárás folyik, és amennyiben nem fizetik meg a tartozásukat, úgy megjelennek a lakásukon és ott végrehajtási cselekményeket foganatosítanak. A megtévesztett sértettek a vádlott által megadott, annak rokonaitól megkapott számlaszámra utalták a pénzt.

A járási ügyészség a többszörös visszaeső, jelenleg is szabadságvesztését töltő férfival szemben végrehajtandó fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás, míg a nővel és élettársával szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés mellett pénzbüntetés kiszabását indítványozta.

A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Kőszegi Járásbíróság fog dönteni. 

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?