A szombathelyi Jégpince úti körforgalom megépítésével csúcsidőben várhatóan feltorlódik majd a kocsisor a Jókai utcán és a Bartók Béla körúton

Farkas Bazsi 2023-04-17 08:01:00
Ugyanakkor összességében mégis biztonságosabb lesz a környék forgalma.

Jelenleg a közmű cseréket végzik a szakemberek Szombathelyen a Gagarin, Jégpince, Bartók és Jókai utcák kereszteződésében, hamarosan pedig megépül az a körforgalom, amit jó 15 éve egy vállalkozói csoportnak kellett volna kivitelezni

Olvasónk keresett meg minket azzal a kérdéssel, hogy az épülő körgalom nem elhibázott lépés lesz-e a környék közlekedését tekintve. Véleménye szerint ugyanis az útkereszteződés eddig alá, fölé rendelt utakból áll. Így azok az autósok, akik a város egyik fő közlekedési ütőerének számító Bartók Béla körúton vagy a Jókai utcán autóztak, akadály nélkül tudtak tovább haladni. A jövőben azonban a Jégpince és a Gagarin utcákról érkezők is egyenrangú közlekedők lesznek, ez pedig meglátása szerint lassítani fogja a korábbi főutak forgalmát. 

Tóth Kálmánt, (Éljen Szombathely!) a Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság elnökét kérdeztük, hogy olvasónk felvetése mennyire tükröz valós problémát.

A felvetésben helyesen hangzott el, hogy alá-, fölérendelt utakat egyenrangú útkereszteződéssé teszünk - kezdte így Tóth. Vagyis mindenkinek teljesen egyforma joga lesz behajtani a körforgalomba.

Az észrevétel jogos, hiszen ez lassítani fogja a Bartókon és a Jókain autózók tempóját. 

Ebben azért nem látok különösebben kivetnivalót, mert ugyanez történt a Nárai utca végén. A Brenner körúton addig lendületesen lehetett haladni, most egy picit belassulnak és mennek tovább. A forgalom nagy része továbbra is a körúton fog haladni, a lentről, fentről, vagyis a Gagarin és a Jégpince utcáról érkezők kevesebb számban lesznek, és így kevésbé is fogják lassítani a körforgalom forgalmát. Azt a lehetőséget azonban meg kell adnunk, hogy ők se órákat álljanak ott a kereszteződésben.

Közlekedési szakemberek egyöntetű véleménye, hogy a biztonság a legfontosabb ezeknek a kereszteződéseknek a kialakításában.

Ennél a leendő körforgalomnál ez duplán érvényes. Hiszen a Jégpince utca és a Kárpáti Kelemen utca is érintett. Itt meg fogjuk tiltani a balra kanyarodást. A Kárpátiból csak jobbra lehet majd kihajtani majd a körforgalomban fordulhatnak meg az autósok. Ez is egyfajta biztonságot fog jelenteni a közlekedőknek - zárta szavait a képviselő.

Szólj hozzá!

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

Régióvezető lett a TISZÁ-nál az exjobbikos Szalai Bálint

A férfi korábban a Jobbik Vas megye 01-es választókerületi elnöke volt.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.