Nem fért bele a Győr+ keddi híradójába a hétfői akkumulátorgyár elleni tüntetés

Farkas Bazsi 2023-03-22 12:30:07
Az óvodások haltelepítése és Gyigyimóka is fontosabb volt a szerkesztőknek, mint az aggódó győriek demonstrációja.

Megtelt a győri városháza előtti tér hétfő este, ahol az LMP szervezésében, de civilek bevonásával tartottak tiltakozó demonstrációt. Azon lehet vitatkozni, hogy pontosan hányan voltak a téren - mi 400-500 embert számoltunk - az azonban biztos, hogy az elmúlt évek legnagyobb megmozdulásáról volt szó.

A győri, közpénzből fenntartott közmédia ingerküszöbét mégis alig-alig érte el az, hogy győriek aggódnak lakókörnyezetük biztonságáért.

A Győr+ online kiadásában egy személyeskedő cikkre futotta mindösszesen. Abban is tárgyi tévedésként szerepel, hogy az Ugytudjuk.hu az LMP lapja lenne. Javasoljuk a kollégának, hogy a cégnyilvántartást böngéssze át és rá fog jönni, hogy az LMP nincs a lapunkat kiadó gazdasági társaság tulajdonosi körében.

Kíváncsiak vártuk, hogy a hétfői eseményről milyen híradós anyag jelenik meg a kedd esti híradóban. Ám nem meglepő módon a megmozdulás nem fért be a győri tévé hírműsorába. Volt viszont:

  • Könyvtár felújítás, szigorúan Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármesterrel és Simon Róbert Balázs (Fidesz-KDNP) parlamenti képviselővel, valamint Borsi Róbert (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselővel.
  • Pergel Elza (külsős) szociális ügyekért felelős alpolgármester menekültügyi értékelése. 
  • Vízi élménypark. 
  • Ír-magyar kapcsolatok. Dézsi Csaba András felvillantásával.
  • Ovisok haltelepítése.
  • Bábszínház, Gyigyimókával.

Várjuk a szerda esti híradót, hátha tudnak az ehhez hasonló fontos témák mellett egy kis helyet szorítani a szerkesztők a tüntetés hírének. 

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.