Aláírták a szerződést, indulhat a szentkirályi Gyöngyös-híd újjáépítése

Farkas Bazsi 2023-03-06 16:28:49
320 millió forintba fog kerülni. Egy ideiglenes gyaloghidat is meg kell építeni a kivitelezés során.

2021 július 7-én jelentette be Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselője, hogy 1 milliárd 200 millió forintot kap Szombathely fejlesztésre.

Ebből utak, parkolók, és parkok újulhatnak meg. De a csomag része volt egy 130 millió forintos híd felújítás is. 

Hende a szombathelyi lakása mellett található Markusovszky utcai hidat szerette volna felújítani belőle, ám az önkormányzat rendelkezésére álló adatok szerint a szentkirályi Gyöngyös-híd van a legrosszabb állapotban, így ennek felújítását kezdte el vizsgálni a hivatal.

Időközben azonban kiderült, hogy a pénz nem lesz elég, mivel a híd annyira rossz állapotban van, hogy egy teljesen újat kell a mostani helyett építeni

- erről Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) a körzet képviselője, bizottsági elnök beszélt még tavaly decemberben.

Fotó: Tóth Kálmán Facebook-oldal

A közbeszerzésre a legkedvezőbb ajánlatot a "Szkendó" Építő és Mélyépítő Mérnöki Kft. adta. 

A cég nettó 249 millió 995 ezer 225 forintos ajánlatot adott.

Ami bruttó értéken 317 millió 493 ezer 936 forintot jelent. Az ÁFA tartalom megfizetése a szombathelyi önkormányzatot terheli, ám arra már korábban is volt példa, hogy beruházási költségeknél a befizetett ÁFÁ-t az önkormányzat egy következő kivitelezés költségeihez visszakapta az államtól.

A szerződést február 7-én írták alá a felek, a kivitelezőnek pedig összesen 8 hónap áll rendelkezésére, hogy a munkát elvégezze. Mivel a korábbi hidat teljesen le kell bontani és újat kell helyezzet építeni, így a  kiírás értelmében, a munka idejére, egy ideiglenes gyaloghidat is építenie kell a kivitelezőnek. 

A hidat várhatóan 31-én zárják le.

Mivel a kivitelezés összege magasabb, mint a központi költségvetésből a projektre kapott pénz, így az önkormányzatnak további 206 millió 709 ezer 643 forintot kell biztosítania.

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.